Використання земель для містобудівних потреб: теоретичні та практичні проблеми

(0)
Артикул: 153288
Використання земель для містобудівних потреб: теоретичні та практичні проблеми

Смотреть содержание

Автор
Ріпенко А.І.
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Монографію присвячено комплексному дослідженню теоретичних та практичних проблем використання земель для містобудівних потреб.  В роботі здійснено аналіз загальнотеоретичних основ правового регулювання використання земель для містобудівних потреб, детально розкриті правові засади... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографію присвячено комплексному дослідженню теоретичних та практичних проблем використання земель для містобудівних потреб. 

В роботі здійснено аналіз загальнотеоретичних основ правового регулювання використання земель для містобудівних потреб, детально розкриті правові засади використання земель для потреб містобудування, з’ясована специфіка здійснення прав на землю для містобудівних потреб в публічно-правовому та приватно-правовому аспектах.

На підставі проведеного дослідження розроблено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства.

Видання розраховане на широке коло науковців і практичних працівників, викладачів, аспірантів, а також інших читачів, які цікавляться сучасними проблемами розвитку науки аграрного, земельного й екологічного права.

Предисловие

Хаотична забудова українських міст, прибережних захисних смуг навколо водойм, нехтування вимогами щодо раціонального використання та охорони земель та інших об’єктів навколишнього природного середовища набули загрозливих масштабів.

У містах Києві, Одесі, Харкові та інших великих центрах громадської, промислової та торговельної активності нераціональна забудова земель приймає загрозливих масштабів. Як приклад можна навести ситуацію з розміщенням багатоповерхових житлових будинків у межах Гагарінського плато в Одесі, що, на думку фахівців, вже загрожує техногенною та екологічною катастрофою.

Безоплатна приватизація земельних ділянок для забудови на засадах їх непрозорого корупційного розподілу призвела до обмеження права загального природокористування (землекористування) громадян, які фактично позбавлялись доступу до водних об’єктів та пляжної зони.

Забудова земель сільськогосподарського призначення, земель водного та природно-заповідного фонду, історико-культурного призначення без належної прогнозованої та планової основи веде до негативних екологічних наслідків.

Містобудування – це сфера людської життєдіяльності, де надмірна жорсткість законодавчих положень не завжди є виправданою, а двозначність вимог нормативно-правових та нормативних актів нерідко тлумачиться на користь недобропорядного забудовника чи корумпованої посадової особи.

З іншого боку, відмова від імперативного регулювання містобудівних відносин може спровокувати свавілля з боку інвесторів та забудовників, які не зацікавлені в раціональному використанні земель для розміщення комерційних, житлових та виробничих об’єктів, а переслідують лише мету заробітку протягом максимально стислих строків.

Тому надзвичайно важливо віднайти баланс між публічноправовим та приватно-правовим регулюванням відносин із використання земель для містобудівних потреб, що дозволить суттєво поліпшити інвестиційний клімат у будівельній галузі, а відтак – покращити економічну ситуацію у країні за умови додержання екологічних вимог.

Застарілі підзаконні та нормативні акти потребують заміни, стандарти – уніфікації за європейськими вимогами, що є передумовою майбутньої європейської інтеграції.

Непрозорі та нестабільні «правила гри» на земельному та містобудівному ринках відштовхують зарубіжних інвесторів, спотворюють відсутність збалансованого врахування державних, громадських та приватних інтересів.

Тому дослідження теоретичних та практичних проблем використання земель для містобудівних потреб є надзвичайно актуальним та потребує аналізу на рівні запропонованого монографічного дослідження.

Висловлюю щиру вдячність рецензентам: доктору юридичних наук, академіку АПрН України, професору Шульзі Михайлу Васильовичу, доктору юридичних наук, професору Мірошниченку Анатолію Миколайовичу, доктору юридичних наук, доценту Костяшкіну Івану Олександровичу.

Окрема подяка моєму науковому консультанту – доктору юридичних наук, завідувачу кафедри аграрного, земельного та екологічного права Національного університету «Одеська юридична академія», доценту Харитоновій Тетяні Євгенівні за цінні поради і рекомендації щодо системного втілення у життя думок автора у процесі написання цієї роботи.

Артем Ріпенко

Характеристики
Автор
Ріпенко А.І.
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2019
Количество страниц
496
ISBN
978-966-992-031-7
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог