Эксклюзив

Затримання у кримінальному провадженні. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 153964

Смотреть содержание

Автор
Федченко В.М., ещё 6
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2021
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У навчальному посібнику на підставі чинного кримінального процесуального законодавства України та з урахуванням відомчих нормативно-правових актів з питань затримання особи у кримінальному провадженні, викладено відповідну процесуальну характеристику затримання особи. Висвітлено... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У навчальному посібнику на підставі чинного кримінального процесуального законодавства України та з урахуванням відомчих нормативно-правових актів з питань затримання особи у кримінальному провадженні, викладено відповідну процесуальну характеристику затримання особи.

Висвітлено міжнародні та національні стандарти затримання особи, підстави його здійснення, процедури затримання уповноваженими службовими та іншими особами, перебіг та правові наслідки кожного з видів затримання і можливості оскарження застосування цього тимчасового запобіжного заходу.

Навчальний посібник також містить: перелік окремих рішень Європейського суду з прав людини проти України в яких констатовано порушення прав затриманих осіб, що гарантуються Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод; добірку окремих правових позицій Верховного Суду щодо застосування норм кримінального процесуального права під час затримання осіб; аналітичну довідку за результатами вивчення окремих вироків, ухвал та постанов, які знаходяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень стосовно приписів статті 371 Кримінального кодексу України; пам’ятки про права затриманого за вчинення кримінального правопорушення в перекладі на 12 іноземних мов; бланки пам’ятки для затриманих осіб та протоколу про затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину, без ухвали слідчого судді або суду; лист Генерального прокурора щодо дотримання вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Кримінального процесуального кодексу України під час затримання особи а також статистичні дані щодо кількості затриманих осіб упродовж 2017-2020 р.р..

Праця буде корисною для викладачів, науковців, юристів, адвокатів, працівників прокуратури, працівників суду і правоохоронних органів, здобувачів вищої освіти юридичних вищих навчальних закладів.

Предисловие

Інтереси суспільства щодо протидії злочинності, відновлення порушених злочином прав та понесення винними особами кримінальної відповідальності реалізуються за допомогою кримінального процесу. Для забезпечення вказаних завдань законодавець покладає на учасників кримінального провадження певні обов’язки та визначає їх права. Втім, завдання кримінального судочинства не завжди співпадають з інтересами всіх сторін провадження, а тому учасники провадження можуть перешкоджати досягненню визначених законом завдань шляхом невиконання процесуальних обов’язків чи зловживання наданими правами. Для забезпечення досягнення завдань кримінального судочинства, кримінальне процесуальне законодавство передбачає можливість застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Затримання особи будучи одним із найбільш суворих заходів примусу, тим не менше є необхідним засобом досягнення дієвості кримінального провадження, а тому доволі активно застосовується у правозастосовній практиці. Так, кількість затриманих осіб в Україні становила у 2013 р. - 13565, 2014 р. - 12116, 2015 р. - 11563, 2016 р. - 9437, 2017 р. - 8793 осіб. Незважаючи на загальну тенденцію щодо зменшення кількості затриманих осіб ( 2018 р. - 10241, 2019 р. - 10510, 2020 р. - 9204), доводиться констатувати наявність системних порушень, що допускаються при застосуванні цього заходу. Зокрема, йдеться про необґрунтовані затримання, порушення права на захистта інших прав затриманої особи, недотримання строків затримання та ін. Причинами цього є неправильне тлумачення та застосування закону відповідними суб’єктами, а подекуди і свідоме ігнорування його вимог. Саме тому підлягають детальному розгляду міжнародні та національні стандарти затримання особи, підстави його здійснення, процедури затримання уповноваженими службовими та іншими особами, перебіг та правові наслідки кожного з видів затримання і можливості оскарження застосування цього тимчасового запобіжного заходу.

Характеристики
Автор
Федченко В.М., Рогальська В.В., Захарко А.В., Солдатенко О.А., Лазарева Д.В., Гаркуша А.Г., Резцова Н.С.
Издательство
Видавничий дім "Гельветика"
Год издания
2021
Количество страниц
224
ISBN
978-966-992-519-0
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог