Становлення та розвиток інституту покарання в кримінальному праві УСРР (УРСР) (1919-1991 рр.)
- Автор
- Башинський О.А.
- Видавництво
- Видавничий дім "Гельветика"
- Рік видання
- 2019
- Палітурка
- тверда
Анотація
У монографії зроблено комплексний аналіз нормативно-правової бази та наукових праць, який дозволив всебічно висвітлити формування та розвиток інституту покарання в кримінальному праві УСРР (УРСР) (1919–1991 рр.), що сприятиме врахуванню історичного досвіду при удосконаленні норм інституту... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У монографії зроблено комплексний аналіз нормативно-правової бази та наукових праць, який дозволив всебічно висвітлити формування та розвиток інституту покарання в кримінальному праві УСРР (УРСР) (1919–1991 рр.), що сприятиме врахуванню історичного досвіду при удосконаленні норм інституту кримінального покарання в КК України.
Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів та для всіх тих, хто цікавиться історією державно-правового розвитку України.
Необхідність удосконалення норм законодавства про кримінальну відповідальність потребує проведення комплексного, ґрунтовного історичного дослідження становлення та розвитку інституту кримінального покарання в УСРР (УРСР) (1919–1991 рр.). Це пояснюється тим, що поняття та система кримінальних покарань, передбачена чинним Кримінальним кодексом (далі – КК) України сформовані за принципом наступності на основі радянського законодавства про кримінальну відповідальність. Досвід становлення та розвитку кримінального покарання означеного періоду характеризується надмірною політизованістю, що дозволяло радянській владі перетворити покарання на інструмент карально-репресивного механізму для знищення політичних опонентів. Всебічний аналіз нормативної бази, яка містить еволюцію інституту покарання означеного періоду, сприятиме запобіганню його використання в майбутньому для порушення прав і свобод людини та громадянина. Це зумовлює необхідність подальшого поглибленого вивчення розвитку інституту кримінального покарання в радянський період, тому що важливою умовою реформування будь-якої системи є її глибоке теоретичне переосмислення, засноване як на розумінні сучасної кримінально-правової політики, так і на основі історичного досвіду боротьби зі злочинністю. Актуальність обраної теми зумовлена також недостатнім ступенем її наукової розробки, тому висвітлення цієї проблематики має стати теоретичною базою для покращення нормотворчої та правозастосовної діяльності.
Значний внесок у дослідження цієї проблематики зробили такі радянські вчені як: Я.М. Брайнін, М.М. Гернет, О.А. Герцензон, Ш.С. Грінгауз, В.Д. Меньшагін, А.А. Піонтковський, Б.С. Утєвський, М.Д. Шаргородський та ін. Однак їхні праці, які видавалися в радянський період, характеризувалися ідеологічною спрямованістю. Серед сучасних зарубіжних дослідників цієї проблематики змістовні видання підготували вчені і науковці: М.С. Жук, Д.А. Ілло, А.В. Калашнікова, Н.Ф. Кузнєцова, М.С. Таганцев та ін. Деякі аспекти становлення та розвитку інституту покарання в кримінальному праві УСРР (УРСР) 1919–1991 рр. розкрито у працях українських дослідників, таких як: І.Й. Бойко, В.К. Грищук, Ж.О. Дзейко, М.І. Колос, П.П. Михайленко, І.Я. Терлюк, П.Л. Фріс, О.М. Шармар, та ін. Водночас, на теперішній час відсутнє комплексне монографічне дослідження, яке всебічно висвітлює становлення та розвиток інституту покарання в кримінальному праві УСРР (УРСР) означеного періоду
- Автор
- Башинський О.А.
- Видавництво
- Видавничий дім "Гельветика"
- Рік видання
- 2019
- Кількість сторінок
- 196
- ISBN
- 978-966-916-869-6
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.3 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 300