Кримінально-виконавче право України. Академічний курс

(0)
Артикул: 153204
Кримінально-виконавче право України. Академічний курс

Переглянути зміст

Автор
Яковець І.С., ще 2
Видавництво
Юрінком Iнтер
Рік видання
2020
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

Підручник підготовлений з урахуванням змін чинного законодавства та відповідає навчальній програмі курсу дисципліни “Кримінально-виконавче право”. Висвітлено порядок та умови виконання покарань в Україні на сучасному етапі розвитку держави, загальні засади організації та здійснення... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
380 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ЗавтраВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Підручник підготовлений з урахуванням змін чинного законодавства та відповідає навчальній програмі курсу дисципліни “Кримінально-виконавче право”.

Висвітлено порядок та умови виконання покарань в Україні на сучасному етапі розвитку держави, загальні засади організації та здійснення діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України, розглянуто систему міжнародних стандартів та правил у сфері поводження із засудженими та проаналізовано зміст основних із них.

Розрахований на студентів та викладачів юридичних вищих навчальних закладів, практичних працівників кримінально-виконавчої системи та широкий загал читачів, які цікавляться розглядуваною проблематикою.

Передмова

Кримінально-виконавче право посідає чільне місце у системі галузей права кримінально-правового спрямування поряд із кримінальним та кримінально-процесуальним правом. У своїй сукупності ці три галузі права відіграють роль правового підґрунтя для забезпечення реалізації державної політики у сфері боротьби зі злочинністю. Від досконалості їх норм багато у чому залежить ефективність боротьби зі злочинністю та її кінцеві результати.

Виконання покарання, призначеного засудженому за вироком суду, є заключним етапом реалізації кримінальної відповідальності. Оскільки покарання — захід державного примусу, їх виконання належить виключно до функцій держави і здійснюються вони спеціально уповноваженими органами та установами, які у своїй сукупності утворюють кримінально-виконавчу систему України. Порядок і умови виконання покарань органами та установами кримінально-виконавчої системи, а також їх завдання, структура і основні напрями діяльності регламентуються нормами кримінально-виконавчого законодавства. Необхідно констатувати, що протягом останніх двох десятирічь і кримінально-виконавче законодавство, і кримінально-виконавча система України зазнали кардинальних змін, які є логічним результатом проведення широкомасштабної реформи у цій важливій сфері діяльності держави. Згадаємо побіжно її основні віхи та здобутки.

Процес реформування кримінально-виконавчої системи на теренах нашої держави почався майже одночасно зі здобуттям Україною суверенітету та незалежності. Ефективним стимулом для реформування кримінально-виконавчої системи в свій час став вступ України до Ради Європи у 1995 р., коли наша держава взяла на себе певні зобов’язання перед міжнародною спільнотою, у тому числі виведення кримінально-виконавчої системи з підпорядкування МВС України та продовження реформування кримінально-виконавчого законодавства виходячи з вимог міжнародних стандартів у цій сфері. Новий поштовх цей процес отримав з прийняттям у червні 1996 р. Конституції України, яка закріпила нові ціннісні пріоритети й у ст. З проголосила людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку найвищою соціальною цінністю в Україні.

Наступною важливою віхою у проведенні реформи стало прийняття Верховною Радою України 11 липня 2003 р. Кримінально-виконавчого кодексу України, який набрав чинності з 1 січня 2004 р. Чинний КВК України отримав в основному позитивну оцінку з боку як вітчизняних науковців і практиків, так і експертів міжнародної спільноти і дійсно може вважатися суттєвим кроком нашої держави вперед у напрямі наближення до вимог і правил міжнародних стандартів у сфері поводження із засудженими. В подальшому — 23 червня 2005 р. — Верховною Радою України прийнятий Закон «Про Державну кримінально-виконавчу службу України», який на законодавчому рівні закріпив завдання, основні принципи та правову основу діяльності, структуру, а також низку інших положень, що регламентують функціонування Державної кримінально-виконавчої служби України. Хоча окремі положення цього Закону, на думку науковців і практиків, ще далекі від досконалості, його значення для кримінально-виконавчої служби важко переоцінити.

З метою приведення умов тримання засуджених до вимог міжнародних стандартів і правил та подальшого реформування ДКВС України Указом Президента України від 25 квітня 2008 р. № 401/2008 була затверджена Концепція реформування Державної кримінально-виконавчої служби України, яка передбачала реалізацію низки заходів, розрахованих на період 2008—2012 рр. (перший етап) та 2013—2017 рр. (другий етап). З часом завдання другого етапу були більш детально конкретизовані у Концепції державної політики у сфері реформування Державної кримінально-виконавчої служби України, яка була затверджена Указом Президента України від 8 листопада 2012 р. № 631/2012.

Наступним важливим зрушенням у сфері реформування кримінально-виконавчої системи стало прийняття Закону України «Про пробацію» від 5 лютого 2015 р., яким було закріплено трансформацію кримінально-виконавчої інспекції в орган пробацїї та розширення її завдань та повноважень.

Не так давно кардинальної трансформації зазнала і система організації державного управління органами та установами виконання покарань. Зокрема першим кроком у цьому напрямі, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 343, стала ліквідація ДПтС України як окремого органу виконавчої влади і передача її повноважень Міністерству юстиції України. Наступним логічним кроком стала ліквідація територіальних органів управління ДПтС та утворення шести міжрегіональних управлінь — територіальних органів Міністерства юстиції згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 р. № 348.

Логічним продовженням процесу реформування ДКВС України стало прийняття нового документа програмного характеру — Концепції реформування (розвитку) пенітенціарної системи України, яка була схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 654-р. і сьогодні перебуває в процесі активної реалізації.

Отже, процес реформування кримінально-виконавчої системи та її гуманізації на теренах України триває.

Метою підручника є надання допомоги у формуванні в студентів та практиків цілісної та глибокої системи знань щодо основних інститутів кримінально-виконавчого права, порядку і умов виконання кримінальних покарань в Україні, системи, структури та повноважень органів і установ Державної кримінально-виконавчої служби України, на які покладено виконання вироків судів у кримінальних справах.

Запропонований підручник підготовлено з урахуванням змін у чинному кримінально-виконавчому законодавстві станом на 1 жовтня 2019 р.

Характеристики
Автор
Яковець І.С., Автухов К.А., Гель А.П.
Видавництво
Юрінком Iнтер
Рік видання
2020
Кількість сторінок
432
ISBN
978-966-667-765-8-1-1
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог