Хіт продажів

Теорії вини у кримінальному праві

(0)
Артикул: 153643

Переглянути зміст

Автор
Вереша Р.В.
Видавництво
Алерта
Рік видання
2020
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

У монографії системно та комплексно розглядаються основні підходи щодо розуміння вини в межах нормативної, оціночної, фінальної, об’єктивної та психологічної кримінально-правових концепцій (теорій).  Окреслюється зміст, значення та ознаки вини в межах цих кримінально-правових концепцій... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
330 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У монографії системно та комплексно розглядаються основні підходи щодо розуміння вини в межах нормативної, оціночної, фінальної, об’єктивної та психологічної кримінально-правових концепцій (теорій). 

Окреслюється зміст, значення та ознаки вини в межах цих кримінально-правових концепцій (теорій). При цьому враховано сучасні тенденції кримінально-правової науки в контексті реалізації окремих концептуальних положень. Досліджується концептуальний розвиток вчення про вину в науці кримінального права другої половини ХІХ – початку 90-х років ХХ століття.

Для науковців, викладачів, аспірантів (ад’юнктів), студентів та слухачів закладів вищої освіти правового спрямування та юридичних факультетів, практичних працівників та всіх, хто цікавиться кримінальним правом.

Передмова

Розбудова демократичної, соціальної, правової держави України передбачає якісно нове формування сучасної правової системи. Таке формування має ґрунтуватися на загальновизнаних правових принципах, таких, зокрема, як верховенство права, гуманізм, презумпція невинуватості, відповідальності лише за наявності вини. Останні два принципи нерозривно пов’язані з визначенням правового змісту вини.

Кримінальне правопорушення як форму найбільш відхиленої від соціальної норми людської поведінки можна оцінювати з різних соціально-правових позицій. Визначаючи характер і межі кримінально протиправної поведінки через законодавче конструювання ознак кримінального правопорушення, здійснюючи кваліфікацію кримінально протиправного діяння, найскладніше зрозуміти, «виміряти» і оцінити внутрішній його зміст. Однак не зробити цього - це значить відкрити можливості для свавільного застосування кримінального закону на підставі об’єктивного інкримінування. Адже кримінальне правопорушення має психологічну основу. Саме внутрішні психологічні засади обумовлюють зовнішні прояви поведінки людини, які зовні виявляються в кримінально протиправних діяннях. Механізм кримінального правопорушення, який зазвичай характеризують за його об’єктивними ознаками і який, власне, разом з наслідками підлягає кримінально-правовій оцінці, також має психологічне коріння.

Ключовим моментом психологічного аспекту кримінального правопорушення є вина, яка і є основою для визнання законодавцем діяння кримінальним правопорушенням і віднесення його до категорії кримінальних правопорушень правозастосовними органами. Що являє собою вина, якою вона може бути за своїм змістом та видами, як встановити межу між виною та не виною, що впливає на ступінь вини, як співвідносяться поняття вини та психології кримінально протиправної діяльності? Ці та інші важливі питання вже протягом багатьох століть намагаються вирішити представники різних галузей науки, у тому числі й криміналісти. Не дивлячись на це, на сьогодні існує низка дискусійних моментів з цих питань, прогалин у розумінні вини як невід’ємного елементу каральної діяльності держави, суперечностей в поглядах як на основні, так і на другорядні аспекти вини як одного з основних інститутів кримінального права.

Розуміння вини як правової категорії є загальнотеоретичним питанням, що має велике значення для різних галузей права. Особливе значення таке розуміння має для кримінального права.

В минулі роки питання вини піддавались ґрунтовному дослідженню, що породжувало існування великої кількості цікавих думок, окремих кримінально-правових концепцій (теорій). В останні роки (зокрема, після набрання чинності КК України) питання вини в основному розглядаються лише на рівні науково-практичних коментарів до КК України, підручників та навчальних посібників. Однак аналіз відповідних положень КК України та кримінальних кодексів іноземних держав свідчить про те, що це питання потребує нових досліджень. У зв’язку з цим робота була зорієнтована на постановку і розв’язання наступних задач:

 1. дослідити особливості визначення вини в кримінально-правових теоріях;
 2. встановити основні концептуальні засади вини в науці кримінального права другої половини XIX - 90-х років XX століття.
Характеристики
Автор
Вереша Р.В.
Видавництво
Алерта
Рік видання
2020
Кількість сторінок
260
ISBN
978-617-566-649-4
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог