Траст: історія, сучасність, перспективи

(0)
Артикул: 14891
Траст: історія, сучасність, перспективи

Переглянути зміст

Автор
Буяджи Г.В.
Видавництво
Алерта
Рік видання
2018
Палітурка
шкіряна

Всі характеристики

Анотація

Монографія містить комплексне дослідження довірчої власності, що існує у країнах загального права, а також детальний аналіз різноманітних видів трастів і трастоподібних конструкцій, що функціонують у країнах цивільного права та змішаних правових системах, зокрема у Франції, Італії, Німеччині,... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
900 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ЗавтраВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Монографія містить комплексне дослідження довірчої власності, що існує у країнах загального права, а також детальний аналіз різноманітних видів трастів і трастоподібних конструкцій, що функціонують у країнах цивільного права та змішаних правових системах, зокрема у Франції, Італії, Німеччині, Швейцарії, Південно-Африканській Республіці, Японії, Китаї та інших країнах. 

Особливу увагу приділено кваліфікації трасту судами країн, які традиційно не визнавали довірчу власність. 

На основі компаративного аналізу положень законодавства різних країн і практики його застосування розглянуто світові тенденції в частині визнання та інкорпорації трасту у право країн, які протягом тривалого часу заперечували цей інститут. Розкрито особливості трастоподібних конструкцій в Україні, перспективи запровадження інституту трасту у вітчизняне право.

Книга розрахована на юристів – науковців, практиків, викладачів, студентів та осіб, які цікавляться сучасними тенденціями у сфері управління майном.

Передмова

На сьогодні траст є універсальним інструментом комплек­сного та різнопланового управління власністю. Протягом останніх років він набув настільки великої популярності, що біль­шість бізнесменів і пересічних громадян у різних країнах світу, без перебільшення, не уявляють свого життя без нього. Але траст ці­кавий не тільки своєю популярністю та універсальністю. На моє глибоке переконання, це є дивовижний правовий інститут, оскіль­ки з моменту свого виникнення та протягом усього свого існуван­ня траст стикався із таким рівнем невизнання, нерозуміння та не сприйняття, як, напевно, жоден інший правовий інститут у світі. Будучи дітищем староанглійського права, траст виник з метою об­ходу феодальних обмежень, що існували у середньовічній Англії. І хоч як парадоксально, саме історичне походження та специфіка становлення трасту стали основною передумовою для багатоліт­ньої боротьби за визнання його самобутності у країнах, що нале­жать до інших правових систем.

Починаючи з моменту коли про трасти уперше почули у Фран­ції, Італії, Німеччині та інших країнах Європи, юристи зайняли позицію категоричного несприйняття та заперечення трасту. Суди цих країн відмовлялися визнавати англійський інститут насам­перед через нерозуміння його суті та специфіки. Вони або квалі­фікували його через відомі їхньому праву конструкції, або, зде­більшого, просто відмовлялися розглядати справи, що виникали з відносин трасту.

Така ситуація тривала десятиліттями, незважаючи на подаль­ше розширення сфери застосування довірчої власності. Проте на­прикінці XX ст. у країнах, що відносяться до різних правових систем, з’являються перші спроби зрозуміти траст і переглянути погляди на його правову природу. І хоча цей процес обіцяв бути тривалим і вилився у багатолітню наукову дискусію, крига наре­шті скресла. Так поступово, крок за кроком, різні країни відходи­ли від свого традиційного заперечення трасту і намагалися якщо не увести цей інститут у своє право, то принаймні запровадити правові механізми його визнання, паралельно із цим створюю­чи власні унікальні трастоподібні конструкції. Початок XXI ст. можна вважати новим етапом розвитку ідеї трасту, оскільки він упевнено вийшов за рамки загального права і почав набувати по­ширення у країнах, які традиційно його не визнавали.

Окремо відзначимо роль юристів-компаративістів, які докла­ли чимало зусиль до примирення ідеї трасту та концепції права власності, що існувала у країнах континентального права та інших правових системах. Серед них особливе місце посідають розробки Квебекського дослідницького центру приватного та порівняльного права на факультеті права Університету МакГілл, який у 2008 р. за­початкував амбітний проект стосовно трастів у країнах цивільних і змішаних юрисдикцій. Його основним завданням стало дослі­дження того, яким чином траст був пояснений та інкорпорований у право країн, що належать до інших правових систем.

Саме праці цього Дослідницького центру надихнули мене на написання цієї роботи, мета якої - докорінно переглянути або, точніше, «переосмислити» підходи до розуміння концепції трас­ту, які укоренилися у свідомості українських юристів. При цьому я намагалася використовувати наукові праці юристів країн як за­гального права, так і цивільного права та інших правових систем. Особливо мене цікавили сучасні дослідження з концептуально но­вим баченням ідеї трасту, а не розповіді про «розщеплення» права власності, що, як мантру, повторюють деякі науковці. Це, своєю чергою, принесло несподівані результати.

Критично оцінюючи останні розробки у сфері трасту, я дійшла до парадоксальних для вітчизняної науки права висновків: понят­тя «розщепленого» права власності не існує, а тому ідея трасту не суперечить публічному порядку України, зокрема, і концепції абсолютності та неподільності права власності. Наскільки мої ар­гументи видалися переконливими - судити Вам, шановні читачі, але у будь-якому разі ця книга є поштовхом для подальшої про­фесійної дискусії.

Характеристики
Автор
Буяджи Г.В.
Видавництво
Алерта
Тип видання
Монографія
Рік видання
2018
Кількість сторінок
552
ISBN
978-617-566-488-9
Палітурка
шкіряна
Мова
українська
Вага
0.6 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
100
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог