Вступ до навчального курсу "Криміналістика"
- Автор
- Шепітько В.Ю.
- Видавництво
- ІнЮре
- Рік видання
- 2016
- Палітурка
- тверда
Анотація
У виданні в доступній формі висвітлено основи криміналістики, що надає можливість ознайомитися з головними постулатами, категоріями і тенденціями цієї науки та змістом навчальної дисципліни. Розраховано на студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також може бути корисним широкому... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У виданні в доступній формі висвітлено основи криміналістики, що надає можливість ознайомитися з головними постулатами, категоріями і тенденціями цієї науки та змістом навчальної дисципліни.
Розраховано на студентів вищих юридичних навчальних закладів, а також може бути корисним широкому колу практичних співробітників правозастосовних органів.
Криміналістика є юридичною наукою і університетською дисципліною. Положення криміналістики, її прийоми, методи та засоби можуть бути успішно використані в юридичній діяльності слідчих, прокурорів, суддів, адвокатів, нотаріусів, юрисконсультів, експертів та інших фахівців. На необхідність викладання криміналістики в університетській системі навчання зверталась увага із самого початку формування криміналістичних знань. При цьому становлення криміналістики нерозривно пов’язане з історією цієї науки, її викладання в Україні. Спроби популяризації криміналістики на теренах України пов’язані із науковою і викладацькою діяльністю основоположника криміналістики Ганса Гросса, який у 1898 р. відбув до Університету у м. Черновітц, Буковина, Австро-Угорська імперія (нині — Чернівці, Україна), де був призначений ординарним професором і деканом юридичного факультету. Запровадження викладання криміналістики в Україні відображає також досвід юридичного відділення (факультету) Харківського імператорського університету (відділення моральних і політичних наук). Ці спроби були здійснені за ініціативою екстраординарного професора О. Д. Кисельова у вивченні зарубіжного досвіду щодо кримінальної техніки, проходженні ним стажування у відомого французького криміналіста Альфонса Бертільона та намаганні впровадити у навчальний процес метод ідентифікації. Уперше в Російській імперії у 1910 р. за клопотанням О. Д. Кисельова та професора судової медицини М. С. Бокаріуса розпочалося читання курсу криміналістики, який був внесений до навчальної програми Харківського імператорського університету.
Нині актуальними залишаються питання щодо викладання криміналістики: хто має її викладати; кому її слід викладати; коли і як її викладати (Герберт Манне, 1921 р.). Сьогодні викладання криміналістики передбачає не лише засвоєння теоретичних знань, а й опанування практичних навичок за допомогою впровадження у навчальний процес ділових і рольових ігор, новітніх мультімедійних засобів, експрес-тестів, постановки та вирішення проблемних і ситуаційних завдань, можливостей експериментування і проведення дослідів. Тому важливу функцію має виконувати й пропоноване видання, адже студент зможе самостійно ознайомитися із головними положеннями криміналістики та її роллю у практичній діяльності юристів.
За своїм змістом робота складається з восьми частин: 1) криміналістика в системі наукового знання; 2) методологічні засади криміналістики; 3) криміналістична ідентифікація; 4) загальні положення криміналістичної техніки; 5) загальні положення криміналістичної тактики; 6) організація і планування розслідування; 7) загальні положення криміналістичної методики; 8) історія криміналістики. Видання містить список використаної та рекомендованої літератури, а також глосарій термінів, що сприятиме кращому засвоєнню знань.
- Автор
- Шепітько В.Ю.
- Видавництво
- ІнЮре
- Рік видання
- 2016
- Кількість сторінок
- 192
- ISBN
- 978-966-313-516-8
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.3 кг
- Формат
- 130х200 мм
- Наклад
- 300