Корінні народи: міжнародне право та законодавство України

(0)
Артикул: 153672
Корінні народи: міжнародне право та законодавство України

Переглянути зміст

Автор
Кресін О.В.
Видавництво
Норма права
Рік видання
2021
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

Розглянуто формування елементів визначення корінних народів у міжнародному праві та його доктрині. Показано, що хоча їх загальновизнаного визначення поки що не існує, але воно доволі цілісно складено як мозаїка із взаємопов’язаних і взаємно обумовлених елементів.  Визначено особливості... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
280 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Розглянуто формування елементів визначення корінних народів у міжнародному праві та його доктрині. Показано, що хоча їх загальновизнаного визначення поки що не існує, але воно доволі цілісно складено як мозаїка із взаємопов’язаних і взаємно обумовлених елементів. 

Визначено особливості підходів до розуміння сутності феномена корінних народів у праві регіональних міжнародних організацій, а також у доктринальних працях. 

Проаналізовано становлення регулювання прав корінних народів у міжнародному праві, їх співвідношення з правами народів. У контексті окупації Криму Російською Федерацією аналізуються норми міжнародного права щодо захисту корінних народів під час міжнародних конфліктів. Розкрито вимоги окремих етнічних спільнот України щодо визнання їх корінними народами. 

Показано особливості та динаміку регулювання їх прав у законодавстві України. Проаналізовано сприйняття цих питань авторитетними міжнародними організаціями. 

Для науковців, юристів, дипломатів, державних службовців

Передмова

Розвиток регулювання статусу і прав корінного населення, а пізніше – корінних народів в універсальному та регіональному міжнародному праві до певної міри є викликом для цього права як власне міжнародного. Адже проголошення у Декларації ООН про права корінних народів 2007 р. рівності цих спільнот з народами, на перший погляд, порушує всю систему міжнародних відносин і загрожує фрагментацією національних держав. Цю книгу присвячено пошуку контекстів і значення норм міжнародного права, що регулюють питання корінних народів, встановлюють критерії їх визначення та рамки використання їх прав, принципи їх співіснування з національними суспільствами.

Показано, що ідея виокремлення серед етнічних спільнот груп корінного населення, визнання їх особливостей та необхідності визначення їх особливого правового статусу є дуже давньою і була протягом століть пов’язана насамперед із процесами колонізації світу європейськими, а згодом й іншими народами. Звернемо увагу на дві взаємопов’язані, проте автономні проблематики – еволюцію елементів визначення корінних народів та їх ознак, а також розвиток учення про їх права в міжнародному праві ХХ – початку ХХІ ст.

Це дає змогу прискіпливо розглянути правові питання щодо корінних народів в Україні у контексті окупації Криму. Дійсно, міжнародне право пропонує особливий захист корінних народів під час збройних конфліктів. Але чи застосовні відповідні норми в умовах російської агресії? Щоби дати відповідь на це питання, у книзі аналізуються втілені у законопроектах вимоги і аргументи етнічних спільнот України, які проголошують себе корінними народами. Подальший розгляд дає змогу виявити, яким чином і якою мірою ці вимоги було реалізовано в законодавстві України до і під час збройного конфлікту України та РФ. Нарешті, здійснено аналіз ставлення авторитетних міжнародних організацій до визнання прав корінних народів в Україні до і після 2014 р. Здійснене дослідження відкриває простір для міркувань щодо ролі захисту прав корінних народів у процесі деокупації Криму.

Характеристики
Автор
Кресін О.В.
Видавництво
Норма права
Рік видання
2021
Кількість сторінок
168
ISBN
978-617-7850-20-4
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.4 кг
Формат
145х215 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог