Корінні народи: міжнародне право та законодавство України

(0)
Артикул: 153672
Корінні народи: міжнародне право та законодавство України

Смотреть содержание

Автор
Кресін О.В.
Издательство
Норма права
Год издания
2021
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Розглянуто формування елементів визначення корінних народів у міжнародному праві та його доктрині. Показано, що хоча їх загальновизнаного визначення поки що не існує, але воно доволі цілісно складено як мозаїка із взаємопов’язаних і взаємно обумовлених елементів.  Визначено особливості... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
280 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ЗавтраОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Розглянуто формування елементів визначення корінних народів у міжнародному праві та його доктрині. Показано, що хоча їх загальновизнаного визначення поки що не існує, але воно доволі цілісно складено як мозаїка із взаємопов’язаних і взаємно обумовлених елементів. 

Визначено особливості підходів до розуміння сутності феномена корінних народів у праві регіональних міжнародних організацій, а також у доктринальних працях. 

Проаналізовано становлення регулювання прав корінних народів у міжнародному праві, їх співвідношення з правами народів. У контексті окупації Криму Російською Федерацією аналізуються норми міжнародного права щодо захисту корінних народів під час міжнародних конфліктів. Розкрито вимоги окремих етнічних спільнот України щодо визнання їх корінними народами. 

Показано особливості та динаміку регулювання їх прав у законодавстві України. Проаналізовано сприйняття цих питань авторитетними міжнародними організаціями. 

Для науковців, юристів, дипломатів, державних службовців

Предисловие

Розвиток регулювання статусу і прав корінного населення, а пізніше – корінних народів в універсальному та регіональному міжнародному праві до певної міри є викликом для цього права як власне міжнародного. Адже проголошення у Декларації ООН про права корінних народів 2007 р. рівності цих спільнот з народами, на перший погляд, порушує всю систему міжнародних відносин і загрожує фрагментацією національних держав. Цю книгу присвячено пошуку контекстів і значення норм міжнародного права, що регулюють питання корінних народів, встановлюють критерії їх визначення та рамки використання їх прав, принципи їх співіснування з національними суспільствами.

Показано, що ідея виокремлення серед етнічних спільнот груп корінного населення, визнання їх особливостей та необхідності визначення їх особливого правового статусу є дуже давньою і була протягом століть пов’язана насамперед із процесами колонізації світу європейськими, а згодом й іншими народами. Звернемо увагу на дві взаємопов’язані, проте автономні проблематики – еволюцію елементів визначення корінних народів та їх ознак, а також розвиток учення про їх права в міжнародному праві ХХ – початку ХХІ ст.

Це дає змогу прискіпливо розглянути правові питання щодо корінних народів в Україні у контексті окупації Криму. Дійсно, міжнародне право пропонує особливий захист корінних народів під час збройних конфліктів. Але чи застосовні відповідні норми в умовах російської агресії? Щоби дати відповідь на це питання, у книзі аналізуються втілені у законопроектах вимоги і аргументи етнічних спільнот України, які проголошують себе корінними народами. Подальший розгляд дає змогу виявити, яким чином і якою мірою ці вимоги було реалізовано в законодавстві України до і під час збройного конфлікту України та РФ. Нарешті, здійснено аналіз ставлення авторитетних міжнародних організацій до визнання прав корінних народів в Україні до і після 2014 р. Здійснене дослідження відкриває простір для міркувань щодо ролі захисту прав корінних народів у процесі деокупації Криму.

Характеристики
Автор
Кресін О.В.
Издательство
Норма права
Год издания
2021
Количество страниц
168
ISBN
978-617-7850-20-4
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.4 кг
Формат
145х215 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог