Міжнародне співробітництво у сфері кримінального провадження за законодавством України та Республіки Молдова. Навчальний посібник
- Автор
- Березняк В.С., ще 4
- Видавництво
- Алерта
- Рік видання
- 2020
- Палітурка
- тверда
Анотація
У навчальному посібнику на підставі чинного кримінального процесуального законодавства України та Республіки Молдова викладено питання міжнародного співробітництва під час кримінального провадження, основні напрями співпраці уповноважених органів, осіб з вказаних питань. Висвітлено... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
У навчальному посібнику на підставі чинного кримінального процесуального законодавства України та Республіки Молдова викладено питання міжнародного співробітництва під час кримінального провадження, основні напрями співпраці уповноважених органів, осіб з вказаних питань.
Висвітлено діяльність міжнародних установ, їх структур, повноважень і завдань з питань забезпечення та надання правової допомоги у сфері кримінального провадження.
Для викладачів, науковців, здобувачів вищої освіти юридичних ВНЗ, працівників суду й органів досудового розслідування.
Навчальний посібник «Міжнародне співробітництво в сфері кримінального провадження за законодавством України та Республіки Молдова» є навчальним виданням, що доповнює підручник «Кримінальний процес». Посібник містить систематизоване викладення окремих положень навчальної дисципліни «Кримінальний процес, Міжнародне право, Міжнародне співробітництво у сфері правоохоронної діяльності» та підготовлений відповідно до оновленого кримінального процесуального законодавства України з урахуванням міжнародних правових актів, що ратифіковані державою Україна, а також міжнародних правових актів, ратифікованих Республікою Молдова, з питань надання правової допомоги у кримінальних провадженнях і врахування практики Європейського суду з прав людини.
У посібнику розглядаються питання співробітництва національних правоохоронних органів вказаних держав з міжнародними організаціями у сфері правоохоронної діяльності та загальні положення міжнародного співробітництва у кримінальних провадженнях як на підставі ратифікованих Міжнародних правових актів, так і на засадах взаємності в рамках надання міжнародної правової допомоги.
Приділяється увага таким правовим положенням, як: нормативне забезпечення здійснення міжнародного співробітництва у кримінальному провадженні; здійснення міжнародного співробітництва на засадах взаємності; визначене коло необхідних процесуальних, слідчих (розшукових) дій та окремих заходів забезпечення кримінального провадження у рамках правової допомоги у кримінальному провадженні; формування запитів про міжнародну правову допомогу у вигляді доручень, клопотань; суб’єкти надання міжнародної правової допомоги у кримінальному провадженні; вимоги щодо звернень та отриманих доказів у рамках правової допомоги у кримінальному провадженні; мова запитів і додатків у рамках здійснення правової допомоги у кримінальному провадженні; міжнародна правова допомога при проведенні окремих слідчих (розшукових) і процесуальних дій; право оскарження рішень, дій, бездіяльності з питань міжнародної правової допомоги у кримінальному провадженні.
Окремо розглядаються питання співробітництва Міжнародної організації кримінальної поліції-Інтерпол з іншими міжнародними органами й організаціями, а саме: ООН, Рада Безпеки ООН, Євро- пол та інші; надана характеристика базам даних, що використовує у своїй діяльності Інтерпол, а саме: «Повідомлення», «Кримінальна реєстраційна система Інтерпол», «База даних ДНК-профілів» та інші; порядок обміну даними між державами-учасницями організації із використанням глобальних систем зв’язку; судове та поліцейське співробітництво у Європейському Союзі. Також, приділену увагу екстрадиції та єкстрадиційному арешту осіб, які вчинили кримінальне правопорушення. А саме, розглядаються поняття, види та принципи екстрадиції; підстави для видачі (екстрадиції) та підстави відмови у видачі (екстрадиції); міжнародні правові норми, що регулюють питання видачі (екстрадиції); офіційне звернення про встановлення місця перебування на території запитуваної держави особи, яку необхідно видати, та видача такої особи; запит про видачу (екстрадицію) та підтверджувальні матеріали (матеріали про видачу); порядок їх підготовки та направлення; офіційне звернення про встановлення місця перебування на території запитуваної держави особи, яку необхідно видати, та видача такої особи; запит про видачу (екстрадицію) та підтверджувальні матеріали (матеріали про видачу), порядок їх підготовки та направлення; застосування запобіжного заходу до особи, яка підлягає видачі (екстрадиції); екстрадиційна перевірка; перевірка обставин, що можуть перешкоджати видачі; прийняття рішення за запитом про видачу особи (екстрадицію); порядок оскарження рішення про видачу особи (екстрадицію); фактична передача особи під юрисдикцію запитуючої держави. Також розглядається і питання щодо здійснення кримінального провадження у порядку його перейняття.
Зміст навчального посібника викладено послідовно, логічно, супроводжується відповідним аналізом законодавства з наведенням певних висновків і пропозицій. Розділи посібника містять систематизовані законодавчі та наукові положення з урахуванням існуючих потреб правозастосування та судочинства у цілому. У кінці кожного підрозділу є відповідний перелік питань і тестів для здійснення самоконтролю, а також, обов’язкові та додаткові завдання, таблиці, що допоможе у набутті оновлених систематизованих наукових знань у рамках кримінального процесуального права.
Навчальний посібник сприятиме засвоєнню студентами, курсантами та слухачами вищих навчальних закладів юридичного профілю теоретичних знань стосовно порядку здійснення кримінального провадження в рамках міжнародної правової допомоги. Він також може бути використаний і у практичній діяльності правоохоронних і судових органів України.
Посібник може використовуватися у вищих навчальних закладах 1-4 рівнів акредитації МОН України, МВС України й інших міністерств, що здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями «Правознавство» та «Правоохоронна діяльність». Буде корисним і практичним працівникам (слідчим, прокурорам, слідчим суддям, адвокатам).
- Автор
- Березняк В.С., Павлова Н.В., Паустовська Н.К., Федченко В.М., Філяніна Л.А.
- Видавництво
- Алерта
- Тип видання
- Монографія
- Рік видання
- 2020
- Кількість сторінок
- 310
- ISBN
- 978-617-566-581-7
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.5 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 100