Особливості касаційного провадження в адміністративному судочинстві

(0)
Артикул: 153738
Особливості касаційного провадження в адміністративному судочинстві

Переглянути зміст

Автор
Бітов А.І.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2016
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

У монографії здійснено історичний генезис касаційного провадження в адміністративному судочинстві, розглянуто основні етапи його розвитку; визначено поняття, завдання та принципи касаційного провадження в адміністративному судочинстві; з’ясовано правові засади касаційного провадження в... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
150 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ВівторокВідправка до 16.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У монографії здійснено історичний генезис касаційного провадження в адміністративному судочинстві, розглянуто основні етапи його розвитку; визначено поняття, завдання та принципи касаційного провадження в адміністративному судочинстві; з’ясовано правові засади касаційного провадження в адміністративному судочинстві. 

Проаналізовано порядок розгляду й вирішення справ у суду касаційної інстанції: межі перегляду судом касаційної інстанції в адміністративному судочинстві, структура касаційного провадження та особливості розгляду справи судом касаційної інстанції. 

Повноваження суду касаційної інстанції досліджено через підстави перегляду рішень у порядку касації: підстави для скасування рішення суду та передачі справи на новий розгляд до суду першої інстанції; підстави для скасування рішення адміністратив: ого суду із закриттям провадження в справі або залишення заяви без розгляду; підстави для скасування рішення адміністративного суду першої інстанції та ухвалення нового рішення. З метою удосконалення касаційного провадження в адміністративному судочинстві запропоновано внести зміни до КАС України від 6.06. 2005 р. № 2747-ІУ.

Монографія розрахована на наукових працівників, викладачів, практичних працівників, усіх тих, хто цікавиться проблематикою касаційного провадження в адміністративному судочинстві.

Передмова

Конституцією України закріплено право кожної людини на судове оскарження рішень, дій чи бездіяльності державно-владних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб для захисту своїх порушених, оспорюваних або невизнаних прав. Реалізується таке право в порядку адміністративного судочинства та гарантоване можливістю касаційного перегляду.

Здійснення адміністративними судами правосуддя є ефективним способом вирішення конфліктів у сфері діяльності органів виконавчої влади. Касаційне провадження в адміністративному судочинстві є одним із засобів захисту прав і свобод людини, громадянина, юридичних осіб. У процесуальному сенсі касація означає перегляд або скасування вищою судовою інстанцією судового рішення з підстав порушення правил судочинства або їх недотримання нижчестоящою судовою інстанцією.

Касація реалізується у касаційному провадженні, що здійснюється відповідно до норм адміністративного процесуального законодавства. У процесі інтенсивного розвитку нормативної бази та правозастосовної практики адміністративного процесуального права в суді касаційної інстанції набуває значення вивчення сутності та особливостей касаційного провадження.

Проблематиці касаційного провадження в адміністративному судочинстві більшою чи меншою мірою приділяли увагу у своїх працях такі науковці, як: В.Б. Авер’янов, О.М. Бандурка, В.М. Бевзенко, Ю.П. Битяк, К.В. Бортняк, К.М. Біда, Л.Р. Біла, О.П. Гетьманець, І.П. Голосніченко, К.В. Гусаров, Е.Ф. Демський, Є.В. Додін, С.В. Ківалов, І.Б. Коліушко, А.Т. Комзюк, О.В. Кузьменко, Р.О. Куйбіда, Д.В. Ліпський, Р.С. Мельник, A. О. Монаєнко, О.В. Покатаєва, В.В. Сердюк, А.А. Соловйов, Є.О. Сорочко, Ю.М. Старилов, В.С. Стефанюк, М.М. Тищенко, B. Д. Чернадчук та ін. Втім, попри вагомий внесок учених, питання касаційного провадження в адміністративному судочинстві досі залишаються остаточно не вирішеними, багато аспектів вказаної проблематики потребує подальшого ґрунтовного комплексного наукового дослідження та вдосконалення.

Актуальність дослідження зумовлена водночас і відсутністю грунтовних праць з вказаного питання, і необхідністю у зв’язку з цим, визначення особливостей касаційного провадження в адміністративному судочинстві, виявлення існуючих проблем та висловлення пропозицій щодо їх усунення.

Метою монографічного дослідження є розробка науково-теоретичних та практичних пропозицій щодо розвитку касаційного провадження в адміністративному судочинстві на основі комплексного аналізу наукової юридичної літератури, а також адміністративного законодавства України. З цією метою досліджений історичний генезис касаційного провадження в адміністративному судочинстві; з’ясована правова природа поняття касаційного провадження в адміністративному судочинстві та виокремленні його ознаки; розглянуті шляхи вдосконалення касаційного провадження в адміністративному судочинстві; виділені основні етапи здійснення права на касаційне оскарження; проаналізовані межі перегляду рішень судом касаційної інстанції в адміністративному судочинстві; встановлені підстави, що враховуються апеляційними та касаційними судами при прийнятті рішень щодо скасування рішення адміністра. ивного суду й направлення справи до суду першої інстанції; визначені підстави, що дають змогу суду апеляційної інстанції залишити позовну заяву без розгляду.

Методологічною основою монографічного дослідження стали такі методи: діалектичний, системний, системно-структурний, історичний, логічні методи та прийоми. Діалектичний метод застосовувався для виявлення внутрішньої сутності речей та явищ предмета дослідження у процесі їх розвитку, а також внутрішніх та зовнішніх суперечностей; системний метод - для повного й об’єктивного розкриття відповідного конкретно окресленого предмета наукового пізнання; загальний системно-структурний метод - забезпечив високий ефект побудови моделей розв’язаний поставлених завдань; історичний метод сприяв простеженню виникнення, формування й розвитку процесів і подій у хронологічній послідовності з метою виявлення внутрішніх та зовнішніх зв’язків, закономірностей і суперечностей; логічні методи та прийоми (дедукція, індукція, аналогія, аналіз, синтез допомогли) здійснити науковий аналіз зазначеної проблематики.

Нормативну базу монографічного дослідження становлять норми Конституції України, міжнародно-правових актів, законів України та інших нормативно-правових актів, які містять положення щодо касаційного провадження в адміністративному судочинстві. У роботі використано нормативно-правову базу ряду зарубіжних країн у зазначеній сфері.

У монографічному дослідженні визначене поняття касаційного провадження в адміністративному судочинстві як процесуальну гарантію законності рішень і ухвал адміністративного суду першої та апеляційної інстанцій, що набрали законної сили, і захисту прав, свобод фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у публічно-правових відносинах шляхом здійснення перевірки цих актів на предмет правильного застосування норм матеріального й процесуального права.

Фактично вперше: запропоновано встановити додаткові правові гарантії реалізації принципів адміністративного судочинства в касаційному провадженні; комплексно визначено шляхи вдосконалення касаційного провадження в адміністративному судочинстві; удосконалено науково-практичний підхід до розвитку адміністративного законодавства у сфері касаційного провадження; порядок касаційного розгляду адміністративних справ запропоновано класифікувати за предметом і межами касаційного перегляду, за процесуальною формою здійснення касаційного перегляду. Запропоновано внести й інші зміни до КАС України № 2747-ІУ від 6.07. 2005 р з метою вдосконалення касаційного провадження в адміністративному судочинстві.

Характеристики
Автор
Бітов А.І.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2016
Кількість сторінок
190
ISBN
978-966-928-101-2
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог