Пенітенціарна психологія. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 15379
Пенітенціарна психологія. Навчальний посібник

Переглянути зміст

Автор
Кацавець Р.С.
Видавництво
Алерта
Рік видання
2018
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

Мета навчального посібника - проаналізувати психологічну структуру осіб у процесі відбування покарання; звернути увагу на засоби виховного впливу; подолання умов соціально-психологічної адаптації в ізольованих від звичного соціуму місцях; прокоментувати роль і значимість... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
100 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
СьогодніВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Мета навчального посібника - проаналізувати психологічну структуру осіб у процесі відбування покарання; звернути увагу на засоби виховного впливу; подолання умов соціально-психологічної адаптації в ізольованих від звичного соціуму місцях; прокоментувати роль і значимість пенітенціарної психології у суспільстві.

Для студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів України. Стане у нагоді всім, хто хоче зрозуміти інших людей.

Передмова

Одним із важливих завдань пенітенціарної психології є розроблення нових концепцій, де поважне місце має належати людині, з урахуванням її світобачення, світосприймання; індивідуальних можливостей; душевного стану, духовного і морального рівня.

Мета навчального посібника - проаналізувати психологічну структуру осіб у процесі відбування покарання; звернути увагу на засоби виховного впливу; подолання умов соціально-психологічної адаптації в ізольованих від звичного соціуму місцях; прокоментувати роль і значимість пенітенціарної психології у суспільстві.

Тож, перш, ніж розглядати тематику пенітенціарної психології, доцільно мати поняття про загальну психологію, що розкриває закономірності та психологічні явища; вивчає методи, що допомаг ають виявити особливості психіки людини, переосмислення її діяльності, становлення психічних властивостей, підвищення психологічної культури особистості тощо.

Звернено увагу на причини злочину, злочинні дії, особливості психіки злочинця, а також його психічний стан, що допомагає кримінально-виконавчій службі визначати відповідні заходи впливу. Ознайомившись з даними поняттями, буде легше усвідомити психологію засуджених, вплив середовища, зорієнтуватися у питаннях, що стосуються перевиховання та виправлення осіб, які знаходяться у місцях позбавлення волі.

Посібник складається із п'яти розділів.

Перший - «Психологія: розвиток і функціонування. Мові концепції». Орієнтує на історичний розвиток психології, пошуки вчених щодо розкриття загадковості людської психіки; формування нових концепцій. Виокремлено методи і методологічні принципи психології.

Другий - «Особливості формування особистості». Подано тематику психологічного розвитку людини, її типові особливості. Наголошено на факторах психічного розвитку людини в умовах її становлення. Проілюстровано теорію особистості з погляду вчених; питання емоцій у діяльності організму людини, розвиток темпераменту, аспекти поведінки, риси характеру особистості.

Третій - «Пенітенціарна психологія: специфіка психологічної реальності». Зроблено акцент на основні завдання пенітенціарної психології, прокоментовано методи дослідження властивостей засуджених; комплекс змін у психічному стані; наголошено на емоційному стані засуджених, викликаного ізоляцією від суспільства. Зосереджено увагу на формах адаптації засуджених - соціальній і психологічній; проаналізовано питання гуманізації кримінально-виконавчої системи.

Четвертий - «Мотиви злочину, злочинні дії та наслідки: психологічний аспект». Проаналізовано особливості злочинної поведінки; мотиви злочинної діяльності; психологічні особливості злочинця, оцінку діянь і наслідки. Підкреслено актуальність дослідження особистості злочинця у двох найбільших напрямках: соціально-демографічному і психологічному.

П'ятий - «Педагогічний процес як форма впливу на засуджених». Відображено роль пенітенціарної педагогіки у місцях позбавлення волі. Зокрема, процес становлення особистості у результаті виправлення і перевиховання; закономірності педагогічного процесу. Йдеться і про підготовку працівників для роботи у пенітенціарних установах. Виокремлено питання службової етики та поведінки. Відтак, розділ доповнено матеріалами, що містить Кодекс етики та службової поведінки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Наприкінці кожного розділу - запитання для зміцнення вивченого. Також можуть слугувати формою контролю під час складання заліку.

У додатках - словники психологічних та кримінологічних термінів.

Навчальний посібник призначений для студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів України.

Характеристики
Автор
Кацавець Р.С.
Видавництво
Алерта
Тип видання
Навчальний посібник
Рік видання
2018
Кількість сторінок
110
ISBN
978-617-566-505-3
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.1 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
100
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог