Правова психологія. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 153789
Правова психологія. Навчальний посібник

Переглянути зміст

Автор
Кацавець Р.С.
Видавництво
Алерта
Рік видання
2021
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

Сучасна система знань, що виявляється у правовій сфері, сформувала підстави для самостійного існування правової психології.  Відтак, вивчає психологічні особливості дії права, як елемент соціального регулювання поведінки людини чи групи; закономірності правотворчого процесу; активізує... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
150 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Сучасна система знань, що виявляється у правовій сфері, сформувала підстави для самостійного існування правової психології. 

Відтак, вивчає психологічні особливості дії права, як елемент соціального регулювання поведінки людини чи групи; закономірності правотворчого процесу; активізує дослідження механізмів правосвідомості та праворозуміння. 

Мета — висвітлити роль правової психології у системі дії права; вплив права на внутрішній світ людини та сутність її психології при цьому.

Для студентів вищих навчальних закладів України. Корисним буде всім, кого цікавить правова психологія.

Передмова

Правова психологія, як і будь-яка інша галузь психології, неможлива без опанування основ загальної психології. З цих міркувань викладено окремі поняття про завдання і мету психології; методи, як інструментарій, за допомогою якого розкривається предмет науки, шлях наукового пізнання. А кожен напрямок психології вказує на відповідні методологічні засади, що допоможуть правильно зрозуміти психологічні властивості людини, механізми їх функціонування.

Сучасна система знань, що виявляється у правовій сфері, сформувала підстави для самостійного існування правової психології. Відтак, вивчає психологічні особливості дії права, як елемент соціального регулювання поведінки людини чи групи; закономірності правотворчого процесу; активізує дослідження механізмів правосвідомості та праворозуміння. Саме на це орієнтує навчальний посібник «Правова психологія», що складається із п’яти розділів: «Психологія: думка, слово, вчення»; «Сучасна система знань: правова реальність», «Особистість у системі суспільних відносин: важелі впливу», «Соціум: суспільна і вікова структура. Роль правової психології», «Правова психологія: правотворчий процес. Специфіка і закономірності».

Перший - подає психологію як науку про: факти і закономірності, свідомість, поведінку, психіку людини, що становить єдність свідомого і несвідомого у взаємодії людини зі світом. Наголошено на основних методологічних принципах, що визначають предмет, стратегію, методи психологічних досліджень, створюють базу для вивчення психіки людини; проаналізовано розвиток наукових концепцій зарубіжних і вітчизняних вчених.

Другий — висвітлює сутність правового регулювання; дію норм права; аспекти сфери правової психології: правова психологія суспільства і, зокрема, особи; професійна правова психологія; систему правових цінностей; структуру правової культури (свідомість та правосвідомість); функції правової культури (пізнавальна, регулятивна, нормативно-аксеологічна); роль правової психології у виховному процесі.

Третій - представляє особистість у системі суспільних відносин; модель поведінки, що формується під впливом зовнішніх і внутрішніх чинників у реальних умовах, де існує відповідний державний устрій, національні традиції, звичаї. Корисно знати психологічні особливості людини, що ілюструють темперамент, емоції, характер, почуття. Адже від них залежить стиль поведінки, спілкування, форма діяльності.

Четвертий - визначає роль правової психології у формуванні і розвитку особистостей різних вікових категорій; вплив соціуму. Зокрема, сконцентровано увагу на моделюванні зрілої людини підліткового віку. Викладено чинники становлення особистості у ранньому юнацькому віці у сучасних умовах. Розглянуто особливості зрілого дорослого віку. Саме у цей період людина проходить новий етап розвитку, сповнений низкою подій. Тут значущими є моральні норми, оскільки вони контролюються особистістю на відміну від тих, що проявляються у молодшому віці.

П’ятий - орієнтує на правозастосовну діяльність; важливість правової психології у галузі знань, що сприяють дослідженню соціального регулювання поведінки людини; психологічних закономірностей правотворчого процесу; формування правової свідомості, як сукупність уявлень, поглядів, переконань, що визначають ставлення особистості до вимог законів. Прокоментовано психологічні особливості процесуальної діяльності суду; завдання пенітенціарної педагогіки.

Додатки. У них — короткі біографічні відомості про великих і знаменитих представників стародавнього і сучасного світу. Це - генії науки; найвпливовіші особистості різних епох і поколінь.

Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів України.

Руслан Кацавець

Характеристики
Автор
Кацавець Р.С.
Видавництво
Алерта
Рік видання
2021
Кількість сторінок
120
ISBN
978-617-566-675-3
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.2 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог