Правова психологія. Навчальний посібник

(0)
Артикул: 153789
Правова психологія. Навчальний посібник

Смотреть содержание

Автор
Кацавець Р.С.
Издательство
Алерта
Год издания
2021
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Сучасна система знань, що виявляється у правовій сфері, сформувала підстави для самостійного існування правової психології.  Відтак, вивчає психологічні особливості дії права, як елемент соціального регулювання поведінки людини чи групи; закономірності правотворчого процесу; активізує... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
150 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Сучасна система знань, що виявляється у правовій сфері, сформувала підстави для самостійного існування правової психології. 

Відтак, вивчає психологічні особливості дії права, як елемент соціального регулювання поведінки людини чи групи; закономірності правотворчого процесу; активізує дослідження механізмів правосвідомості та праворозуміння. 

Мета — висвітлити роль правової психології у системі дії права; вплив права на внутрішній світ людини та сутність її психології при цьому.

Для студентів вищих навчальних закладів України. Корисним буде всім, кого цікавить правова психологія.

Предисловие

Правова психологія, як і будь-яка інша галузь психології, неможлива без опанування основ загальної психології. З цих міркувань викладено окремі поняття про завдання і мету психології; методи, як інструментарій, за допомогою якого розкривається предмет науки, шлях наукового пізнання. А кожен напрямок психології вказує на відповідні методологічні засади, що допоможуть правильно зрозуміти психологічні властивості людини, механізми їх функціонування.

Сучасна система знань, що виявляється у правовій сфері, сформувала підстави для самостійного існування правової психології. Відтак, вивчає психологічні особливості дії права, як елемент соціального регулювання поведінки людини чи групи; закономірності правотворчого процесу; активізує дослідження механізмів правосвідомості та праворозуміння. Саме на це орієнтує навчальний посібник «Правова психологія», що складається із п’яти розділів: «Психологія: думка, слово, вчення»; «Сучасна система знань: правова реальність», «Особистість у системі суспільних відносин: важелі впливу», «Соціум: суспільна і вікова структура. Роль правової психології», «Правова психологія: правотворчий процес. Специфіка і закономірності».

Перший - подає психологію як науку про: факти і закономірності, свідомість, поведінку, психіку людини, що становить єдність свідомого і несвідомого у взаємодії людини зі світом. Наголошено на основних методологічних принципах, що визначають предмет, стратегію, методи психологічних досліджень, створюють базу для вивчення психіки людини; проаналізовано розвиток наукових концепцій зарубіжних і вітчизняних вчених.

Другий — висвітлює сутність правового регулювання; дію норм права; аспекти сфери правової психології: правова психологія суспільства і, зокрема, особи; професійна правова психологія; систему правових цінностей; структуру правової культури (свідомість та правосвідомість); функції правової культури (пізнавальна, регулятивна, нормативно-аксеологічна); роль правової психології у виховному процесі.

Третій - представляє особистість у системі суспільних відносин; модель поведінки, що формується під впливом зовнішніх і внутрішніх чинників у реальних умовах, де існує відповідний державний устрій, національні традиції, звичаї. Корисно знати психологічні особливості людини, що ілюструють темперамент, емоції, характер, почуття. Адже від них залежить стиль поведінки, спілкування, форма діяльності.

Четвертий - визначає роль правової психології у формуванні і розвитку особистостей різних вікових категорій; вплив соціуму. Зокрема, сконцентровано увагу на моделюванні зрілої людини підліткового віку. Викладено чинники становлення особистості у ранньому юнацькому віці у сучасних умовах. Розглянуто особливості зрілого дорослого віку. Саме у цей період людина проходить новий етап розвитку, сповнений низкою подій. Тут значущими є моральні норми, оскільки вони контролюються особистістю на відміну від тих, що проявляються у молодшому віці.

П’ятий - орієнтує на правозастосовну діяльність; важливість правової психології у галузі знань, що сприяють дослідженню соціального регулювання поведінки людини; психологічних закономірностей правотворчого процесу; формування правової свідомості, як сукупність уявлень, поглядів, переконань, що визначають ставлення особистості до вимог законів. Прокоментовано психологічні особливості процесуальної діяльності суду; завдання пенітенціарної педагогіки.

Додатки. У них — короткі біографічні відомості про великих і знаменитих представників стародавнього і сучасного світу. Це - генії науки; найвпливовіші особистості різних епох і поколінь.

Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів України.

Руслан Кацавець

Характеристики
Автор
Кацавець Р.С.
Издательство
Алерта
Год издания
2021
Количество страниц
120
ISBN
978-617-566-675-3
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.2 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог