Добросовісність: доктрина & судова практика
- Автор
- Спасибо-Фатєєва І.В.
- Издательство
- ЕКУС
- Год издания
- 2021
- Переплет
- мягкий
Аннотация
У збірці зібрані статті науковців, суддів Верховного Суду, адвокатів з тематики добросовісності у правозастосуванні. Автори спільними зусиллями надали можливість розкрити принцип добросовісності як він розуміється в науці та застосовується в українській судовій практиці. Крім статей, у... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
У збірці зібрані статті науковців, суддів Верховного Суду, адвокатів з тематики добросовісності у правозастосуванні. Автори спільними зусиллями надали можливість розкрити принцип добросовісності як він розуміється в науці та застосовується в українській судовій практиці.
Крім статей, у збірці поміщені коментарі рішень Верховного Суду, що дозволить читачеві скласти власне бачення з приводу добросовісності та обрати надійний спосіб захисту свого права.
Добросовісність - вельми складне і багатогранне явище. З одного боку, добросовісність є наче непроминальною цінністю, яка здається такою, що існує споконвічно і незмінно важлива у суспільстві. З іншого - вбачається, що тривалий період до останнього часу добросовісність у правовому полі України сприймалась певною мірою декларативно. І лише за останні два роки дієвість добросовісності як принципу, що має визначальне значення для вирішення судами спорів, значно підвищилася.
Можна упевнено стверджувати, що ключовим для добросовісності є й те, що саме з неї тчеться правова тканина цивільних норм. Добросовісність розуміється як норма нормальної поведінки всякої людини і юридичної особи, тому вона презюмується в цивільних правовідносинах. Добросовісність поєднується з чесністю, сумлінністю, справедливістю, правомірністю. Навряд чи перебільшуючи, можна стверджувати, що кожен прагне мати справу з добросовісним контрагентом, партнером тощо.
Добросовісність майже всіма відчувається і сприймається цілком ясно, але виразити її в правових категоріях буває непросто, що якраз і демонструє судова практика. Спроби це зробити виявляють, що зведення добросовісності до якоїсь іншої категорії, буває, не пояснює її сутність, а навпаки, нівелює істинне і глибинне її відчуття.
Добросовісність - не символ цивільних відносин, не прапор, який несуть їх справжні добросовісні учасники, а сама властивість їх дій у цих відносинах. Без неї ці дії немислимі.
У збірці представлені статті авторів, в яких розкриваються різні боки прояву принципу добросовісності - від її значення при захисті суб’єктивнихцивільних прав до добросовісної конкуренції у правовідносинах між підприємцями.
Я рада, що мені вдалося залучити до цього видання знаних авторів. їх склад сам по собі показовий - це науковці, більшість із яких доктори наук, професіонали своєї справи, судді, адвокати.
У цій збірці, більш ніж в інших з циклу «Фокус і ракурс», приділено уваги судовій практиці з короткими коментарями. Усе це робить цю збірку корисною для будь-якого правника- і теоретика, і практика.
Професор І. Спасибо-Фатєєва
- Автор
- Спасибо-Фатєєва І.В.
- Издательство
- ЕКУС
- Год издания
- 2021
- Количество страниц
- 358
- ISBN
- 978-617-7934-13-3
- Переплет
- мягкий
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.5 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Тираж
- 300