Знижка

Добросовісність: доктрина & судова практика

(0)
Артикул: 153900

Переглянути зміст

Автор
Спасибо-Фатєєва І.В.
Видавництво
ЭКУС
Рік видання
2021
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

У збірці зібрані статті науковців, суддів Верховного Суду, адвокатів з тематики добросовісності у правозастосуванні. Автори спільними зусиллями надали можливість розкрити принцип добросовісності як він розуміється в науці та застосовується в українській судовій практиці. Крім статей, у... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
600 грн.480 грн.
-20%Вигода 120 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ВівторокВідправка до 16.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У збірці зібрані статті науковців, суддів Верховного Суду, адвокатів з тематики добросовісності у правозастосуванні. Автори спільними зусиллями надали можливість розкрити принцип добросовісності як він розуміється в науці та застосовується в українській судовій практиці.

Крім статей, у збірці поміщені коментарі рішень Верховного Суду, що дозволить читачеві скласти власне бачення з приводу добросовісності та обрати надійний спосіб захисту свого права.

Передмова

Добросовісність - вельми складне і багатогранне явище. З одного боку, добросовісність є наче непроминальною цінністю, яка здається такою, що існує споконвічно і незмінно важлива у суспільстві. З іншого - вбачається, що тривалий період до останнього часу добросовісність у правовому полі України сприймалась певною мірою декларативно. І лише за останні два роки дієвість добросовісності як принципу, що має визначальне значення для вирішення судами спорів, значно підвищилася.

Можна упевнено стверджувати, що ключовим для добросовісності є й те, що саме з неї тчеться правова тканина цивільних норм. Добросовісність розуміється як норма нормальної поведінки всякої людини і юридичної особи, тому вона презюмується в цивільних правовідносинах. Добросовісність поєднується з чесністю, сумлінністю, справедливістю, правомірністю. Навряд чи перебільшуючи, можна стверджувати, що кожен прагне мати справу з добросовісним контрагентом, партнером тощо.

Добросовісність майже всіма відчувається і сприймається цілком ясно, але виразити її в правових категоріях буває непросто, що якраз і демонструє судова практика. Спроби це зробити виявляють, що зведення добросовісності до якоїсь іншої категорії, буває, не пояснює її сутність, а навпаки, нівелює істинне і глибинне її відчуття.

Добросовісність - не символ цивільних відносин, не прапор, який несуть їх справжні добросовісні учасники, а сама властивість їх дій у цих відносинах. Без неї ці дії немислимі.

У збірці представлені статті авторів, в яких розкриваються різні боки прояву принципу добросовісності - від її значення при захисті суб’єктивнихцивільних прав до добросовісної конкуренції у правовідносинах між підприємцями.

Я рада, що мені вдалося залучити до цього видання знаних авторів. їх склад сам по собі показовий - це науковці, більшість із яких доктори наук, професіонали своєї справи, судді, адвокати.

У цій збірці, більш ніж в інших з циклу «Фокус і ракурс», приділено уваги судовій практиці з короткими коментарями. Усе це робить цю збірку корисною для будь-якого правника- і теоретика, і практика.

Професор І. Спасибо-Фатєєва

Характеристики
Автор
Спасибо-Фатєєва І.В.
Видавництво
ЭКУС
Рік видання
2021
Кількість сторінок
358
ISBN
978-617-7934-13-3
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог