Історія держави і права України: навчально-методичний посібник
- Автор
- Кудін С.В., ещё 1
- Издательство
- ТОВ "ТВОРИ"
- Год издания
- 2020
- Переплет
- мягкий
Аннотация
У навчально-методичному посібнику містяться рекомендації щодо опрацювання тем з навчальної дисципліни «Історія держави і права України», починаючи від найдавніших часів до сьогодення. Він містить правові джерела різних часів історичного розвитку держави на території сучасної України.... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
У навчально-методичному посібнику містяться рекомендації щодо опрацювання тем з навчальної дисципліни «Історія держави і права України», починаючи від найдавніших часів до сьогодення. Він містить правові джерела різних часів історичного розвитку держави на території сучасної України.
Матеріал подано відповідно до навчальної програми з дисципліни «Історія держави і права України», розробленої на кафедрі теорії, історії права і держави та конституційного права Університету державної фіскальної служби України.
Навчально-методичний посібник побудовано за модульним принципом і відповідає вимогам Європейської кредитно-трансферної системи навчання студентів-бакалаврів.
Розрахований на студентів вищих навчальних закладів, а також на широкий загал читачів, які цікавляться історією державного й правового розвитку України.
За умов становлення і розвитку української державності, розбудови правової системи України значно зростає потреба у вивченні історії України, основою якої є проблема державно-правових інституцій. «Історія держави і права України» є не лише загальноосвітньою, а й спеціально-юридичною фундаментальною навчальною дисципліною, вона має історично-правовий характер і є своєрідним вступом до інших юридичних дисциплін. Під час вивчення цього курсу студенти знайомляться з основними правовими поняттями, термінами та категоріями, отримують перший значущий досвід аналізу державно-правових інститутів, чим закладається міцна база для подальшого оволодіння спеціальністю юриста.
Історія держави і права України надзвичайно складна і суперечлива, в окремі періоди героїчна, часто - драматична, а подекуди - трагічна. Історія державності й права - це частина загальної історії українського народу, вона сприяє піднесенню культурного рівня народу та формуванню його національної самосвідомості і правосвідомості. Без глибокого осмислення історичного минулого в усій його складності й суперечливості важко зрозуміти здобутки українського народу у державно-правовому будівництві України, а також сучасні процеси державотворення і розбудови правової системи України.
Особливістю історії держави і права України є те, що український народ не мав власної безперервної держави. Існували періоди, коли українські землі були розчленовані і століттями перебували під владою інших держав, які намагались нищити національну державність та право, проводили колоніальну імперську політику, через власні державно-правові традиції впливали на організацію державної влади й характерні особливості права України.
Завдання вивчення навчальної дисципліни полягає у тому, щоб знати справжню історію держави і права України, проявляти об’єктивність при аналізі історичних подій і державно-правових інститутів. При цьому слід пам’ятати, що вивчення історії держави та права України має здійснюватись з урахуванням як вітчизняних державно-правових традицій, так і загальнолюдських світових цінностей. Такий підхід дасть можливість глибше зрозуміти ті процеси, які мають місце в сучасному процесі становлення і розвитку української національної державності і права, побудови суверенної, незалежної держави Україна, де повинно ствердитися верховенство права.
Метою навчальної дисципліни є надання студентам юридичних факультетів знань щодо основних закономірностей, особливостей та тенденцій становлення і розвитку державно-правових інститутів України у хронологічній послідовності.
Відповідно до мети завданням дисципліни «Історія держави і права України» є надання студентам знань щодо:
- закономірностей та тенденцій становлення і розвитку державно-правових інститутів України, а також історичних типів, форм держави і права в Україні у хронологічній послідовності;
- особливостей становлення і розвитку механізму держави та правових інститутів в Україні у хронологічній послідовності;
- еволюції вітчизняної державно-правової традиції і формування правосвідомості українського народу.
Після вивчення дисципліни студенти повинні не тільки оволодіти знаннями, а й навчитись:
- об’єктивно оцінювати історію державно-правового розвитку України;
- працювати з науковими джерелами, історично-правовими матеріалами, нормативно-правовою базою;
- практично використовувати набуті знання, історичний досвід вітчизняної державно-правової традиції під час розбудови сучасної Української держави та її правової системи.
Цей навчально-методичний посібник має на меті допомогти майбутнім фахівцям у сфері юриспруденції оволодіти програмою навчальної дисципліни «Історія держави і права України». Він складається з:
- методичних рекомендацій до самостійної роботи студентів;
- методичних рекомендацій до семінарських занять;
- методичних рекомендацій до написання і оформлення рефератів;
- тематики семінарських занять та питань для обговорення, дискусії;
- основних (ключових) понять з кожної теми;
- тематики реферативних повідомлень до кожної теми;
- питань для самостійного опрацювання з кожної теми;
- глосарія з кожної теми;
- питань для самоконтролю з кожної теми;
- тестових завдань з кожної теми;
- першоджерел і завдань до документів;
- бібліографічних даних Президентів України;
- короткої хронології подій історії державно-правового розвитку України;
- списку загальної літератури.
- Автор
- Кудін С.В., Шевченко А.Є.
- Издательство
- ТОВ "ТВОРИ"
- Год издания
- 2020
- Количество страниц
- 688
- ISBN
- 978-966-949-281-4
- Переплет
- мягкий
- Язык
- украинский
- Вес
- 1 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Тираж
- 300