Право на життя в контексті кримінального провадження: практика Європейського суду з прав людини та законодавство України
- Автор
- Столітній А.В., ещё 1
- Издательство
- Право
- Год издания
- 2019
- Переплет
- мягкий
Аннотация
У виданні з урахуванням європейського законодавства проаналізовано можливості забезпечення в Україні права на життя в контексті кримінального провадження. Видання розраховане на працівників органів прокуратури, поліції та органів правопорядку, суддів, адвокатів, викладачів і наукових... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
У виданні з урахуванням європейського законодавства проаналізовано можливості забезпечення в Україні права на життя в контексті кримінального провадження.
Видання розраховане на працівників органів прокуратури, поліції та органів правопорядку, суддів, адвокатів, викладачів і наукових працівників, аспірантів, студентів та курсантів юридичних закладів вищої освіти, а також усіх, хто цікавиться проблемами кримінального судочинства.
Людина є найвищою соціальною цінністю в державі (ст. З Конституції України) і її життя є невід’ємним правом, закріпленим у ст. 27 Основного Закону України. Обов’язок держави - захищати життя кожного. Цей постулат закладений в усіх міжнародних документах з прав людини.
Стаття 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі — Конвенція) гарантує право кожного на життя, яке охороняється законом. Тобто над державою тяжіє обов’язок зробити все для убезпечення людського життя.
Зміст права на життя тлумачився й уточнювався Європейським судом з прав людини в численних рішеннях. На думку Європейського суду, право на життя передбачає два основних зобов’язання з боку держави та її офіційних представників. Перше, так зване «негативне» зобов’язання - держава або її офіційні представники мають утриматись від будь-яких дій, наслідком яких може стати позбавлення життя, за винятком установлених обмежень; друге, це «позитивні» обов’язки - держава має захищати життя осіб, які перебувають під її юрисдикцією.
Тлумачення категорії «право на життя» значно розширено Протоколом №6 до Конвенції від 28.04.1983. Згідно зі ст. 1 Протоколу смертна кара скасовується. Ніхто не може бути засуджений до смертної кари або страчений. Разом із тим, забороняючи застосування смертної кари в мирний час, Протокол № 6 дозволяє державам застосовувати смертну кару за діяння, вчинені під час війни або при неминучій загрозі війни. Таке покарання застосовується тільки за умови, що така можливість передбачена державою в національному законодавстві. 03.05.2002 підписаний Протокол № 13, який містить абсолютну заборону смертної кари і який набув чинності 01.07.2003. Вичерпний перелік випадків позбавлення життя державою поза порушенням ст. 2 наведений у Конвенції.
На сьогодні відповідно до ст. 9 Кримінального процесуального кодексу України національне кримінальне процесуальне законодавство застосовується з урахуванням положень міжнародних договорів, згода на обов’язковісті яких надана Верховною Радою України, та практики Європейського суд; з прав людини.
Ураховуючи вказані норми національного законодавства, в даному ви данні зібрано нормативні акти, рішення Європейського суду з прав людині та національних судів з питань права на життя в контексті кримінального провадження.
- Автор
- Столітній А.В., Шмаленя С.В.
- Издательство
- Право
- Тип издания
- Практическое пособие
- Год издания
- 2019
- Количество страниц
- 186
- ISBN
- 978-966-937-537-7
- Переплет
- мягкий
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.3 кг
- Формат
- 145х215 мм
- Тираж
- 200