Право на життя в контексті кримінального провадження: практика Європейського суду з прав людини та законодавство України

(0)
Артикул: 15051
Право на життя в контексті кримінального провадження: практика Європейського суду з прав людини та законодавство України

Смотреть содержание

Автор
Столітній А.В., ещё 1
Издательство
Право
Год издания
2019
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

У виданні з урахуванням європейського законодавства проаналізовано можливості забезпечення в Україні права на життя в контексті кримінального провадження. Видання розраховане на працівників органів прокуратури, поліції та органів правопорядку, суддів, адвокатів, викладачів і наукових... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У виданні з урахуванням європейського законодавства проаналізовано можливості забезпечення в Україні права на життя в контексті кримінального провадження.

Видання розраховане на працівників органів прокуратури, поліції та органів правопорядку, суддів, адвокатів, викладачів і наукових працівників, аспірантів, студентів та курсантів юридичних закладів вищої освіти, а також усіх, хто цікавиться проблемами кримінального судочинства.

Предисловие

Людина є найвищою соціальною цінністю в державі (ст. З Конституції України) і її життя є невід’ємним правом, закріпленим у ст. 27 Основного Закону України. Обов’язок держави - захищати життя кожного. Цей постулат закладений в усіх міжнародних документах з прав людини.

Стаття 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі — Конвенція) гарантує право кожного на життя, яке охороняється законом. Тобто над державою тяжіє обов’язок зробити все для убезпечення людського життя.

Зміст права на життя тлумачився й уточнювався Європейським судом з прав людини в численних рішеннях. На думку Європейського суду, право на життя передбачає два основних зобов’язання з боку держави та її офіційних представників. Перше, так зване «негативне» зобов’язання - держава або її офіційні представники мають утриматись від будь-яких дій, наслідком яких може стати позбавлення життя, за винятком установлених обмежень; друге, це «позитивні» обов’язки - держава має захищати життя осіб, які перебувають під її юрисдикцією.

Тлумачення категорії «право на життя» значно розширено Протоколом №6 до Конвенції від 28.04.1983. Згідно зі ст. 1 Протоколу смертна кара скасовується. Ніхто не може бути засуджений до смертної кари або страчений. Разом із тим, забороняючи застосування смертної кари в мирний час, Протокол № 6 дозволяє державам застосовувати смертну кару за діяння, вчинені під час війни або при неминучій загрозі війни. Таке покарання застосовується тільки за умови, що така можливість передбачена державою в національному законодавстві. 03.05.2002 підписаний Протокол № 13, який містить абсолютну заборону смертної кари і який набув чинності 01.07.2003. Вичерпний перелік випадків позбавлення життя державою поза порушенням ст. 2 наведений у Конвенції.

На сьогодні відповідно до ст. 9 Кримінального процесуального кодексу України національне кримінальне процесуальне законодавство застосовується з урахуванням положень міжнародних договорів, згода на обов’язковісті яких надана Верховною Радою України, та практики Європейського суд; з прав людини.

Ураховуючи вказані норми національного законодавства, в даному ви данні зібрано нормативні акти, рішення Європейського суду з прав людині та національних судів з питань права на життя в контексті кримінального провадження.

Характеристики
Автор
Столітній А.В., Шмаленя С.В.
Издательство
Право
Тип издания
Практическое пособие
Год издания
2019
Количество страниц
186
ISBN
978-966-937-537-7
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.3 кг
Формат
145х215 мм
Тираж
200
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог