Психологія особистості. Навчальний посібник
- Автор
- Кацавець Р.С.
- Издательство
- Алерта
- Год издания
- 2021
- Переплет
- мягкий
Аннотация
Навчальний посібник висвітлює психологію особистості людини. Особистість розглядається як багатогранне і динамічне утворення. Йдеться про місце людини у системі суспільних відносин, де вона формується як особистість. Проілюстровано процеси освоєння дійсності, як вищої форми пізнавальної... Читать далее
- Самовывозбесплатно
- Нова Поштаот 65 грн.
- Курьер Нова Поштаот 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Наличные при получении
- Терминал/наличные при самовывозе
- Оплата по счету (для юридических лиц)
Навчальний посібник висвітлює психологію особистості людини. Особистість розглядається як багатогранне і динамічне утворення. Йдеться про місце людини у системі суспільних відносин, де вона формується як особистість. Проілюстровано процеси освоєння дійсності, як вищої форми пізнавальної діяльності; виокремлено особливості і риси особистості, що визначають її індивідуальність.
Підкреслено роль поведінки, як зовнішній прояв діяльності та дій особистості. Зокрема, простежуються принципи моралі, норми права, традиції, закріплені у суспільстві; умови, що сприяють здійсненню мети як бажаного результату.
Для студентів вищих навчальних закладів України. Корисним буде всім, кого цікавить психологія особистості людини.
Психологія особистості людини - завжди актуальна у намсовому полі. Особистість - системна соціальна якість, яку чпишя набуває у процесі діяльності та спілкування. Так, особистість постійно змінюється і розвивається. Це характеризує її г:вень у сфері соціальних відносин, є мірилом культури. Бачення психологічних норм пов’язано із самосвідомістю, самооцінкою; намаганням пізнати навколишній світ і зрозуміти своє призначення в ньому; дотриманням принципів моралі, не ображаючи інших і не принижуючи себе. Відтак, у виданні висвітлюється особистість як аспект багатогранного і динамічного явища.
Навчальний посібник складається із шести розділів: «Особистість як багатогранне і динамічне утворення»; «Особистість: пізнавальна діяльність. Форми освоєння дійсності • чуттєві, раціональні)»; «Особистість: індивідуально-психологічні особливості»; «Процес психічного розвитку людини. Формування і оункціонування особистості»; «Дії осіб із психічними аномаліями. Роль психологічного захисту»; «Методи дослідження психологічних властивостей людини».
Перший - подає теорію особистості з погляду світових вчених. Тут йдеться про місце особистості у системі суспільних відносин; зокрема, про інтереси, прагнення, переконання, потреби, мотиви, діяльність. Проаналізовано особливості психологічної спільності людей (класифікація груп); стан міжособистісних відносин, що сприяє спільній діяльності, розвитку особистості у групі.
Другий - орієнтує на пізнавальну діяльність особистості; чуттєві і раціональні форми освоєння дійсності. Це психічні процеси - відчуття і сприймання, що представляють явища навколишнього світу у свідомості людей; психологічні теорії пам’яті - процес запам’ятовування, зберігання, відтворення людиною її попереднього досвіду. Сконцентровано увагу на питаннях процесу мислення, як вищої форми пізнавальноїдіяльності; виокремлено форми мислення; види уяви, способи творення образів, індивідуальні особливості мислення і уяви.
Третій - міркування щодо ролі емоцій та здатність керувати ними; виокремлює психологічні особливості і риси особистості, що виявляються темпераментом, характером, здібностями. А також визначає сутність обдарованості (як високого рівня) і геніальності (як найвищого рівня) розвитку здібностей особистості.
Четвертий - ілюструє процес психічного розвитку людини, що має динамічний характер; формування специфічних, неповторних ознак та властивостей особистості, що визначають її індивідуальність; роль поведінки, як зовнішній прояв діяльності, дій людини, де простежується ставлення до моральних і правових норм, традицій, що існують у суспільстві. Прикметні вольові якості особистості, що є свідомою організацією і саморегуляцією діяльності, поведінки, спрямованих на досягнення мети.
П’ятий - відображає поведінку осіб з розладами особистості, психічними аномаліями. Порушено питання здатності осіб даного типу контролювати власні дії та керувати ними; а також можливість працездатності, дієздатності, правовідповідальності. Зауважено на чинники, що впливають на поведінку осіб з психічними аномаліями за ситуативних обставин з оточуючими.
Шостий - спрямовує на вивчення методів дослідження розвитку психологічних властивостей людини. Зокрема, що застосовуються при визначенні професійної придатності, здатності зосереджуватися на головній меті, уміння ефективно працювати у структурних галузях; виявленні рівня активності, самоконтролю, незалежності від інших.
Додатки. Словник психологічних термінів, що, за потреби, доповнять окремі поняття; збагатять загальний рівень знань.
Видання адресовано студентам вищих навчальних закладів України. Корисним буде всім, кого цікавить психологія особистості людини.
Руслан Кацавець
- Автор
- Кацавець Р.С.
- Издательство
- Алерта
- Год издания
- 2021
- Количество страниц
- 134
- ISBN
- 978-617-566-654-8
- Переплет
- мягкий
- Язык
- украинский
- Вес
- 0.3 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Тираж
- 300