Трудове право Сполучених Штатів Америки

(0)
Артикул: 14975
Трудове право Сполучених Штатів Америки

Смотреть содержание

Автор
Венедіктов С.В.
Издательство
Ніка-Центр
Год издания
2018
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Монографія присвячена дослідженню особливостей правового регулювання трудових відносин у Сполучених Штатах Америки. Проведено загальну характеристику історичного становлення та розвитку трудового права США.  Досліджено досвід Сполучених Штатів при формуванні джерел трудового права.... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Монографія присвячена дослідженню особливостей правового регулювання трудових відносин у Сполучених Штатах Америки. Проведено загальну характеристику історичного становлення та розвитку трудового права США. 

Досліджено досвід Сполучених Штатів при формуванні джерел трудового права. Висвітлено механізми реалізації колективно-договірного регулювання праці. З методологічних та практичних позицій розкрито правову природу трудового договору, його сторони та зміст. 

Охарактеризовано специфіку застосування доктрини «найму за бажанням» при припиненні трудових правовідносин. Проаналізовано судову систему Сполучених Штатів та механізми безпосереднього розв’язання трудових спорів. 

Зосереджено увагу на позитивних аспектах американського трудового права, які можуть бути враховані в Україні під час подальшого вдосконалення національного трудового законодавства. 

Розрахована на науковців, викладачів, докторантів і студентів вищих навчальних закладів юридичної спрямованості та усіх, кого цікавлять питання українського та зарубіжного трудового права.

Предисловие

Порівняно з провідними європейськими державами Сполучені Штати Америки є достатньо молодою країною, однак, незважаючи на це, в умовах сьогодення саме вони вже тривалий час виступають тією домінантою, що здійснює значний міжнародний вплив на майже всі ключові соціальні, економічні та політичні процеси в світі. Це, в свою чергу, свідчить про наявність у цій країні значного кола механізмів, що забезпечують її постійний розвиток, дотримання сили закону, верховенства права та роблять американське суспільство достатньо стабільним і соціально захищеним.

Станом на березень 2018 року населення Сполучених Штатів налічує більш ніж 326 млн осіб, що характеризує не тільки соціальну й економічну потужність держави, але й існування в ній колосального трудового потенціалу, що дорівнює 155 млн працюючих. Наявність такої сукупності трудових ресурсів свідчить також про функціонування в країні досконалої правової системи, здатної ефективно врегульовувати трудові правовідносини та відносини, що тісно пов’язані з ними. Незважаючи на те, що правова система США належить до англосаксонської правової сім’ї, насправді вона значно відрізняється своєю ексклюзивністю та самобутністю від британського права.

Ця обставина викликана не тільки існуючою відмінністю в державному управлінні між двома країнами (коли монархічний режим парламентського типу протистоїть федеративній президентській республіці), та наявністю в Сполучених Штатах конституції, яка у Великобританії відсутня, але і підходом до регулювання суспільних відносин, у тому числі і трудових, який у США, на відміну від Сполученого Королівства, має яскраво виражену договірну спрямованість.

Ключовою особливістю трудового права США слід назвати не характерний для України його поділ на індивідуальне (employment law) та колективне (labor law) право. Індивідуальне трудове право країни характеризує фактична відсутність єдиного систематизованого акта, присвяченого регулюванню трудових правовідносин. Крім того, у положеннях законодавчих актів країни (як федеральних, так і окремих штатів) відсутні механізми регулювання таких фундаментальних категорій трудового права, як трудовий договір, припинення трудових правовідносин, дисципліна праці, щорічні відпустки, трудові спори etc.

Якщо казати про колективне трудове право, то його основні елементи вбачаються більш чітко врегульованими, що зумовлене історичною традицією відстоювання працівниками своїх прав у країні, де панує принцип свободи договору та доктрина «найму за бажанням».

Вищенаведені факти посилюють інтерес до американського трудового права, яке відрізняється своєрідною історією виникнення та розвитку, особливим характером, який формувався під впливом класичного федералізму, космополітизму соціуму, самобутніх юридичних традицій та звичаїв etc.

Тому автор сподівається, що викладений у монографії матеріал стане в пригоді не тільки читачеві, який цікавиться питаннями зарубіжного регулювання праці, але й національній науці загалом, дозволивши в майбутньому виробити повідні пропозиції щодо реформування чинного законодавства України про працю, з урахуванням позитивних прикладів США в регулюванні трудових і тісно пов’язаних з ними відносин.

Характеристики
Автор
Венедіктов С.В.
Издательство
Ніка-Центр
Дата издания
2018
Тип издания
Монография
Год издания
2018
Количество страниц
168
ISBN
978-966-7067-32-8
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.3 кг
Формат
130х200 мм
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог