Участь громадськості в запобіганні корупційним злочинам в Україні

(0)
Артикул: 15043
Участь громадськості в запобіганні корупційним злочинам в Україні

Смотреть содержание

Автор
Білецький А.В.
Издательство
Право
Год издания
2018
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Дослідження присвячено визначенню шляхів посилення функціональної спроможності громадськості у сфері протидії корупції та розробці рекомендацій стосовно заходів запобігання корупційним злочинам в Україні. Надано характеристику громадськості як суб’єкта запобігання корупційним злочинам та... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Дослідження присвячено визначенню шляхів посилення функціональної спроможності громадськості у сфері протидії корупції та розробці рекомендацій стосовно заходів запобігання корупційним злочинам в Україні. Надано характеристику громадськості як суб’єкта запобігання корупційним злочинам та досліджено основні результати її антикорупційної діяльності в Україні. 

Виявлено тенденції поширення корупційних злочинів в Україні. Розглянуто міжнародний аспект залучення громадськості до заходів запобігання корупційним злочинам. Сформовано низку заходів, за допомогою яких громадськість здатна брати участь в антикорупційній реформі в країні, взаємодіяти з іншими суб’єктами запобігання корупційним злочинам, протидіяти корупційним правопорушенням у приватній сфері, здійснювати контроль за діяльністю спеціалізованих суб’єктів запобігання корупційним злочинам.

Для науковців, аспірантів, студентів, практичних працівників, громадських активістів та експертів, а також усіх, хто цікавиться питаннями залучення громадськості до заходів запобігання корупційним злочинам.

Предисловие

На сьогодні протидія корупції є пріоритетом державної політики на шляху до євроінтеграції, виконання міжнародних зобов’язань, а також необхідною умовою побудови демократичної, соціальної, правової держави. Міжнародні засади участі громадськості в боротьбі з корупцією закріплені в Конвенції ООН проти корупції (від 31.10.2003 р.) та Кодексі кращих практик участі громадськості у процесі прийняття рішень, прийнятому 01.10.2009 р. Конференцією міжнародних неурядових організацій Ради Європи.

На рівні національного законодавства участь громадськості у формуванні та реалізації державної антикорупційної політики, а також у заходах запобігання корупції регламентована нормами законів України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014–2017 роки» та «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. Реалізуючи положення вказаних нормативно-правових актів, громад‑ ськість стала активним учасником боротьби з корупцією та її злочинними проявами. За сприянням та безпосередньою участю найбільш впливових громадських антикорупційних організацій було створено НАБУ, САП та НАЗК. За словами Директора НАБУ, на початку діяльності НАБУ у 2015 р. приблизно 90 % кримінальних проваджень було відкрито за матеріалами, наданими громадськими антикорупційними організаціями. Крім того, після революційних подій 2014 р. громадськість змогла побудувати потужну експертну платформу – Реанімаційний пакет реформ, яка не тільки розробляє законопроекти в антикорупційній сфері, але й змушує органи виконавчої влади їх реалізовувати. Незважаючи на це, значних успіхів у сфері протидії корупції в Україні не вдалося досягти.

Розпочата у 2014 р. антикорупційна реформа проходить складно і фрагментарно, а її результати отримують неоднозначні оцінки. Так, відповідно Вступне слово до спільного звіту Центру політико-правових реформ, Transparency International Україна щодо стану реалізації заходів, передбачених Антикорупційною стратегією на 2014–2017 рр., лише 21 % запланованих заходів реалізовано повністю, 79 % не реалізовано або реалізовано частково. Результати дослідження стану корупції в Україні, проведеного НАЗК у 2017 р., засвідчили сприйняття корупції населенням і суб’єктами господарювання на рівні 4-х балів із 5-ти можливих. Про збереження загрозливих масштабів корупції в Україні свідчать міжнародні оцінки. У резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи №2145 (2017 р.) корупція в Україні оці‑ нена як «широко розповсюджена», при цьому висловлюється занепокоєння уповільненням темпів проведення антикорупційної реформи.

В Україні зберігається складна криміногенна ситуація із вчиненням корупційних злочинів. За даними ГПУ, за період із 2014 по 2017 р. обліковано 76,9 тис. корупційних злочинів. Щороку в середньому обліковується 18,6 тис. корупційних злочинів, при цьому у 2017 р. рівень корупційних злочинів зріс на 10 % порівняно з показниками 2016 р. Ураховуючи викладене, назріла необхідність переосмислення ролі та можливостей громадськості у сфері протидії корупції та її злочинним проявам.

Характеристики
Автор
Білецький А.В.
Издательство
Право
Тип издания
Монография
Год издания
2018
Количество страниц
188
ISBN
978‑966‑937-515-5
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.1 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог