Участь громадськості в запобіганні корупційним злочинам в Україні

(0)
Артикул: 15043
Участь громадськості в запобіганні корупційним злочинам в Україні

Переглянути зміст

Автор
Білецький А.В.
Видавництво
Право
Рік видання
2018
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

Дослідження присвячено визначенню шляхів посилення функціональної спроможності громадськості у сфері протидії корупції та розробці рекомендацій стосовно заходів запобігання корупційним злочинам в Україні. Надано характеристику громадськості як суб’єкта запобігання корупційним злочинам та... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
280 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 16.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Дослідження присвячено визначенню шляхів посилення функціональної спроможності громадськості у сфері протидії корупції та розробці рекомендацій стосовно заходів запобігання корупційним злочинам в Україні. Надано характеристику громадськості як суб’єкта запобігання корупційним злочинам та досліджено основні результати її антикорупційної діяльності в Україні. 

Виявлено тенденції поширення корупційних злочинів в Україні. Розглянуто міжнародний аспект залучення громадськості до заходів запобігання корупційним злочинам. Сформовано низку заходів, за допомогою яких громадськість здатна брати участь в антикорупційній реформі в країні, взаємодіяти з іншими суб’єктами запобігання корупційним злочинам, протидіяти корупційним правопорушенням у приватній сфері, здійснювати контроль за діяльністю спеціалізованих суб’єктів запобігання корупційним злочинам.

Для науковців, аспірантів, студентів, практичних працівників, громадських активістів та експертів, а також усіх, хто цікавиться питаннями залучення громадськості до заходів запобігання корупційним злочинам.

Передмова

На сьогодні протидія корупції є пріоритетом державної політики на шляху до євроінтеграції, виконання міжнародних зобов’язань, а також необхідною умовою побудови демократичної, соціальної, правової держави. Міжнародні засади участі громадськості в боротьбі з корупцією закріплені в Конвенції ООН проти корупції (від 31.10.2003 р.) та Кодексі кращих практик участі громадськості у процесі прийняття рішень, прийнятому 01.10.2009 р. Конференцією міжнародних неурядових організацій Ради Європи.

На рівні національного законодавства участь громадськості у формуванні та реалізації державної антикорупційної політики, а також у заходах запобігання корупції регламентована нормами законів України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014–2017 роки» та «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. Реалізуючи положення вказаних нормативно-правових актів, громад‑ ськість стала активним учасником боротьби з корупцією та її злочинними проявами. За сприянням та безпосередньою участю найбільш впливових громадських антикорупційних організацій було створено НАБУ, САП та НАЗК. За словами Директора НАБУ, на початку діяльності НАБУ у 2015 р. приблизно 90 % кримінальних проваджень було відкрито за матеріалами, наданими громадськими антикорупційними організаціями. Крім того, після революційних подій 2014 р. громадськість змогла побудувати потужну експертну платформу – Реанімаційний пакет реформ, яка не тільки розробляє законопроекти в антикорупційній сфері, але й змушує органи виконавчої влади їх реалізовувати. Незважаючи на це, значних успіхів у сфері протидії корупції в Україні не вдалося досягти.

Розпочата у 2014 р. антикорупційна реформа проходить складно і фрагментарно, а її результати отримують неоднозначні оцінки. Так, відповідно Вступне слово до спільного звіту Центру політико-правових реформ, Transparency International Україна щодо стану реалізації заходів, передбачених Антикорупційною стратегією на 2014–2017 рр., лише 21 % запланованих заходів реалізовано повністю, 79 % не реалізовано або реалізовано частково. Результати дослідження стану корупції в Україні, проведеного НАЗК у 2017 р., засвідчили сприйняття корупції населенням і суб’єктами господарювання на рівні 4-х балів із 5-ти можливих. Про збереження загрозливих масштабів корупції в Україні свідчать міжнародні оцінки. У резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи №2145 (2017 р.) корупція в Україні оці‑ нена як «широко розповсюджена», при цьому висловлюється занепокоєння уповільненням темпів проведення антикорупційної реформи.

В Україні зберігається складна криміногенна ситуація із вчиненням корупційних злочинів. За даними ГПУ, за період із 2014 по 2017 р. обліковано 76,9 тис. корупційних злочинів. Щороку в середньому обліковується 18,6 тис. корупційних злочинів, при цьому у 2017 р. рівень корупційних злочинів зріс на 10 % порівняно з показниками 2016 р. Ураховуючи викладене, назріла необхідність переосмислення ролі та можливостей громадськості у сфері протидії корупції та її злочинним проявам.

Характеристики
Автор
Білецький А.В.
Видавництво
Право
Тип видання
Монографія
Рік видання
2018
Кількість сторінок
188
ISBN
978‑966‑937-515-5
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.1 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог