Заборона катування: практика Європейського суду з прав людини, міжнародні нормативні акти та законодавство України. Науково-практичний посібник

(0)
Артикул: 152972

Смотреть содержание

Автор
Столітній А.В., ещё 4
Издательство
Норма права
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У науково-практичному посібнику з урахуванням європейського законодавства проаналізовані можливості забезпечення в Україні заборони катування. Видання буде корисним для працівників органів прокуратури та інших правоохоронних органів, суддів, адвокатів, викладачів і наукових працівників,... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
650 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ПонедельникОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У науково-практичному посібнику з урахуванням європейського законодавства проаналізовані можливості забезпечення в Україні заборони катування.

Видання буде корисним для працівників органів прокуратури та інших правоохоронних органів, суддів, адвокатів, викладачів і наукових працівників, аспірантів, студентів та курсантів юридичних закладів вищої освіти, а також усіх, хто цікавиться проблемами кримінального судочинства.

Предисловие

Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3 Конституції України). Державою взято на себе зобов’язання забезпечити право кожної людини на повагу до її гідності та встановлено безапеляційне правило, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню (стаття 28 Конституції України).

У сфері кримінальної юстиції забезпечення поваги до людської гідності, прав і свобод кожної особи віднесено до загальних засад кримінального провадження, яким повинні відповідати зміст та форма кримінального провадження (статті 7, 11 Кримінального процесуального кодексу України). Категорично заборонено під час кримінального провадження піддавати особу катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує її гідність, поводженню чи покаранню, вдаватися до погроз застосування такого поводження, утримувати особу у принизливих умовах, примушувати до дій, що принижують її гідність.

Заборона катування або нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покарання належить до основних засад інших галузей законодавства, насамперед, кримінально-виконавчого, медичного, а також цивільного, сімейного, трудового, адміністративного, про соціальне забезпечення, про освіту тощо.

В Україні та інших державах Європи наведене правило випливає зі статті 3 “Заборона катування” Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відповідної практики Європейського суду з прав людини, якими визначено стандарти належного поводження з боку представників держави та ефективного розслідування, належних умов тримання під вартою, забезпечення своєчасної та належної медичної допомоги, видачі особи (екстрадиції). Наведена засада є втіленням найважливіших цінностей демократичних суспільств, що входять до складу Ради Європи, і вважається одним із основоположних положень Конвенції, відступ від якого не дозволяється.

Загалом у світі заборона катування є одним із фундаментальних і невідчужуваних особистих прав людини, яке закріплено міжнародним співтовариством у ст. 5 Загальної декларації прав людини (1948 року), ст. 7 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права (1966 року) та інших загальновизнаних міжнародних документах.

У зв’язку з цим європейські стандарти заборони катування знайшли відображення в низці законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів. Практика Європейського суду з прав людини з цього питання, вироблена в справах щодо України, активно застосовується національними судами всіх інстанцій.

Відповідно до ст. 9 Кримінального процесуального кодексу України національне кримінальне процесуальне законодавство застосовується з урахуванням положень міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та практики Європейського суду з прав людини.

Характеристики
Автор
Столітній А.В., Смирнов А.О., Курись А.С., Шмаленя С.В., Валентій-Гезун В.М.
Издательство
Норма права
Тип издания
Практическое пособие
Год издания
2019
Количество страниц
820
ISBN
978-617-7850-01-3
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х215 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог