• Главная
 • Адвокатура
 • Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Науково-практичний коментар

Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Науково-практичний коментар

(0)
Артикул: 15007

Смотреть содержание

Автор
Яновська О.Г., ещё 2
Издательство
Алерта
Год издания
2018
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У науково-практичному коментарі на основі наукового аналізу норм чинного законодавства, міжнародних стандартів, адвокатської та судової практики наводиться постатейне викладення Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який врегульовує правові засади організації та діяльності... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У науково-практичному коментарі на основі наукового аналізу норм чинного законодавства, міжнародних стандартів, адвокатської та судової практики наводиться постатейне викладення Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який врегульовує правові засади організації та діяльності адвокатури. 

Зокрема, розкривається зміст термінології та засад функціонування адвокатури в Україні; аналізуються питання допуску до адвокатської професії, організаційних форм і видів адвокатської діяльності та її гарантій; розглядаються інститут дисциплінарної відповідальності адвоката та організація адвокатського самоврядування.

Видання розраховане на широку цільову аудиторію та буде корисним адвокатам, суддям, прокурорам, науковцям, викладачам і студентам ЗВО юридичного спрямування, а також іншим правникам і небайдужим до сфери вітчизняної адвокатури.

Предисловие

Змагальна модель правосуддя як невід'ємний елемент правової, демократичної держави передбачає функціонування в ній розвинутих інститутів правового захисту, чільне місце серед яких відводиться адвокатурі як недержавному самоврядному інституту, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів право­вої допомоги на професійній основі, а також вирішує питання своєї організації та діяльності.

Стан організації адвокатури в державі та проблеми її функціону­вання відображають рівень демократизації суспільства та втілення в ііого життя принципу верховенства права.

Новий етап конституційної реформи у сфері правосуддя, початок якому поклав Закон України від 2 червня 2016 р. «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», концептуально змінив місце адвокатури в системі правосуддя.

Водночас вітчизняна адвокатура як особливий інститут, винят­ковим повноваженням якого є відповідно до ст. 1312 Конституції України надання професійної правничої допомоги, на сьогодні функціонує у складних умовах розвитку суспільства та держави, які характеризуються нестабільністю, що закономірно відображається па професійній діяльності адвокатів і реалізації її гарантій, здатних убезпечити адвокатуру й адвокатів від неправомірних втручань, і пеку та впливу з боку держави, її органів і посадових осіб, чим порушується конституційний принцип незалежності адвокатури.

Незалежність адвокатури як правозахисної інституції відповідно до правових актів ООН та Ради Європи є міжнародним стандартом правової демократичної держави. На особливу роль адвокатури в пра­вовій системі держави та на суспільне значення її функцій неодно­разово вказував у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, зазначаючи, що «хоча адвокатська практика є незалежною професією, вона тим не менш становить собою службу в публічних інтересах».

Незважаючи на викладене вище та враховуючи закріплене у ст. 1 Конституції України положення про те, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною й правовою державою, а в ст. 8 Основного Закону визначений принцип верховенства права, за оприлюдненими даними Національної асоціації адвокатів України, порушення прав адвокатів у країні в 2013-2018 роках набуло критич­ного загрозливого стану, що свідчить про порушення прав людини в нашій державі та відсутність в Україні верховенства права. Ризики та погрози адвокатам через їхню професійну діяльність, як зазнача­ється Національною асоціацією адвокатів України, набувають все більшого поширення. На сьогодні в Україні професія адвоката є професією, небезпечною для життя.

Серед причин такої ситуації є не лише порушення законодавчих приписів, а й неправильне їх тлумачення та реалізація положень чинного законодавства України всупереч його ідеології. З огляду на зазначене виникає потреба в науковому коментуванні законо­давчих норм, які регулюють питання організації й функціонування адвокатури в Україні, що сприятиме їх правильному розумінню, належному застосуванню та формуванню єдиної правозастосовної практики.

Виходячи з викладеного, колектив авторів, серед яких - нау­ковці, адвокати, судді, експерти, міжнародні арбітри, з урахуванням доктринальних положень організації й функціонування адвокатури та адвокатської діяльності; чинного законодавства України; положень міжнародних нормативно-правових актів, ратифікованих Верховною Радою України; висновків і рекомендацій міжнародних інституцій; практики Європейського суду з прав людини та вітчизняних судів, зокрема, правових позицій Верховного Суду; корпоративних актів міжнародної адвокатської спільноти та органів адвокатського само­врядування України; статистичних даних здійснили наукове комен­тування Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Підготовлений авторським колективом науково-практичний коментар Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяль­ність» не лише сприятиме правильному розумінню змісту його норм, їх основної мети і соціальної спрямованості та однозначному їх застосуванню в практичній діяльності, а й закладатиме підгрунтя для розуміння перспектив розвитку адвокатури як недержавного само­врядного інституту, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі, а також вирішує питання своєї організації та діяльності.

Автори висловлюють щиру вдячність рецензентам - докторам юридичних наук Нані Мезенівні Бакаяновій, Тетяні Вікторівні Варфоломеєвій, Тетяні Борисівні Вільчик, Олегу Степановичу Ткачуку, а також членам кафедри правосуддя юридичного факультету Київ­ського національного університету імені Тараса Шевченка за рецен­зування і слушні зауваження, пропозиції та поради, й усім тим, хто сприяв виходу цього науково-практичного коментаря у світ.

Характеристики
Автор
Яновська О.Г., Погорецький М.А., Хотинська-Нор О.З.
Издательство
Алерта
Тип издания
Комментарий
Год издания
2018
Количество страниц
296
ISBN
978-617-566-518-3
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог