Світова класична думка про державу і право
- Автор
- Ковальський В.С., ще 1
- Видавництво
- Юрінком Iнтер
- Рік видання
- 2017
- Палітурка
- тверда
Анотація
Це науково-популярне видання містить матеріал про історичний рух думок, ідей, поглядів щодо виникнення права і держави, про основу державного суверенітету і розуміння напрямів регулювання та охорони державного ладу, власності, системи господарювання. Мислителі прагнули удосконалення... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Це науково-популярне видання містить матеріал про історичний рух думок, ідей, поглядів щодо виникнення права і держави, про основу державного суверенітету і розуміння напрямів регулювання та охорони державного ладу, власності, системи господарювання.
Мислителі прагнули удосконалення чинного устрою, законодавства, взаємодії влади, провладних інституцій та громадян. Вивчення місії держави і права серед мислителів різних часів надає можливість глибше пізнати сьогодення, простежити формування політичних цінностей.
Книга задумана авторами як виклад узагальнюючих пізнавальних проблем, виходячи з досвіду їх викладання у вищих навчальних закладах. Об’єктивність подачі матеріалу — суттєва риса всієї книги, яка стане в нагоді не лише студентам і викладачам, а й громадянам, небайдужим до подій у світі та в Україні.
Вона сприятиме процесу поступального розвитку правової думки, постійного спілкування і зростання зв’язків між громадянами різних держав.
Мрії про справедливе суспільство з давніх часів оволодівали думками великих вчених і мислителів. Вони шукали відповіді, іноді помилялися, але відповідали на запитання, які ставило життя. Як учив стародавній грецький історик і письменник Плутарх, в історію слід дивитися як у дзеркало. Мудрець розумів: у цьому дзеркалі можна побачити не лише героїв минулого, а й самих себе. Бо кожне покоління має свої пристрасті й уподобання, власні уявлення про добро і зло. Чи не тому такою зрадливою буває посмертна доля навіть визнаних у віках героїв? На наш погляд, історія про державу і право - це духовний заповіт одного покоління, старшого, молодшому, що поглинає життя. Це як наказ жити за людськими законами у поєднанні із законами природи. Увесь час історично людство послідовно розвивається.
Цей розвиток захоплює своїми досягненнями розум, серце, пам’ять поколінь; він стає автогра- фією, що зветься всесвітньою історією. Проте історія про державу і право це не лише минуле, вона накопичує численні документи, які вводять людей у сучасний світ та за якими вони опановують істини, аксіоми та знання, здобуті стражданнями й кров’ю цілих поколінь. Історія про державу і право - це програма майбутнього суспільного життя. Адже історичні закономірності вибудовують для сучасників той зріз оцінок, знань і фактажу, покликаних допомогти уникнути політичних помилок, знизити суспільні загострення, знайти основу громадянського миру - соціально-психологічний спокій, правовий порядок, справедливість і рівновагу між людиною та владою.
В історичному русі думок, ідей і виникнення понять про державу і право відбивалися рівень правової культури суспільства, стрижень державного суверенітету, розуміння правового регулювання та охорони державного ладу, власності, системи господарювання. Мислителі прагнули удосконалення чинного устрою, законодавства, взаємодії влади і провладних інституцій. Перед кожною державою, її можновладцями стояло питання, як посісти гідне місце у сучасному світі, які пріоритети при цьому мають бути визначальними, а які другорядними. І якого б питання правового життя не торкалися мислителі у минулому, воно часто-густо зосереджувалося на тому, як визначати сутність влади, держави та її території, державних ресурсів, законодавства, як згасити сепаратистські настрої, як визначити та відстояти національні інтереси тощо.
Отже вивчення розуміння місії держави і права у думках мислителів різних часів надає можливість глибше пізнати сьогодення, простежити, як формувалися політичні цінності тих чи інших народів, як складалося й піднімалося їх суспільне мислення.
Посібник задуманий авторами як виклад узагальнюючих пізнавальних історичних проблем, виходячи з досвіду їх викладання у вищих навчальних закладах, з урахуванням розвитку світової політичної думки.
Об’єктивність викладу матеріалу - суттєва риса змісту книги, яка, сподіваємося, стане в нагоді не лише студентам та викладачам, а й кожному громадянинові, небайдужому до подій у світі й Україні та до себе як суб’єкта політичної або соціальної практики.
Посібник сприятиме процесу поступального розвитку правової думки, постійного спілкування і налагодженню зв’язків між громадянами.
- Автор
- Ковальський В.С., Безродний Є.Ф.
- Видавництво
- Юрінком Iнтер
- Тип видання
- Наукове видання
- Рік видання
- 2017
- Кількість сторінок
- 400
- ISBN
- 978-966-667-690-3
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.7 кг
- Формат
- 145х215 мм
- Наклад
- 100