Укладення трудового договору за законодавством України та окремих зарубіжних країн

(0)
Артикул: 14924
Укладення трудового договору за законодавством України та окремих зарубіжних країн

Переглянути зміст

Автор
Наньєва М.І.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2018
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

У монографії здійснюється порівняльно-правовий аналіз укладення трудового до¬говору за законодавством України та окремих зарубіжних країн. Визначаються поняття та нормативна основа укладення трудового договору.  Розглядаються вимоги до працівників при укладенні трудового договору... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
360 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У монографії здійснюється порівняльно-правовий аналіз укладення трудового до¬говору за законодавством України та окремих зарубіжних країн.

Визначаються поняття та нормативна основа укладення трудового договору. 

Розглядаються вимоги до працівників при укладенні трудового договору за законодавством України та окремих зарубіжних країн. 

Характеризується процедура укладення трудового договору за законодавством України та окремих зарубіжних країн. 

З’ясовуються особливості укладення трудового договору з окремими категоріями працівників. 

Визначаються гарантії для працівників при укладенні трудового договору. 

Формулюються науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення актів чинного законодавства, проекту Трудового кодексу України в часині укладення трудового договору з урахуванням позитивного законодавчого досвіду окремих зарубіжних країн.

Розраховано на науковців, викладачів, юристів-практиків, аспірантів, студентів, які навчаються за спеціальністю «Право».

Передмова

Одним із основних трудових прав людини є право на працю, яке реалізується шляхом укладення трудового договору. Враховуючи важливість трудового договору для виникнення індивідуальних трудових правовідносин і забезпечення прав та інтересів його сторін, чинне трудове законодавство докладно регламентує процедуру і умови його укладення, передбачає спеціальні гарантії, спрямовані на реалізацію конституційного права кожного на працю.

Другим важливим соціальним завданням, яке вирішується при укладенні трудового договору, є створення роботодавцю необхідних умов і можливостей здійснювати добір таких працівників, які найбільшою мірою відповідають його господарській та іншій діяльності, спрямованої на отримання прибутку та ефективне виконання інших завдань. Теоретичні та практичні проблеми укладення трудового договору досліджуються у наукових працях Н.Б. Болотіної, В. С. Венедіктова, С.В. Вишновецької, Г.С. Гончарової, О.В. Данилюка, В.В. Жернакова, М.І. Іншина, І.Я. Кисельова, О.О. Конопельцевої, К.Ю. Мельника, П.Д. Пилипенка, О.М. Потопахіної, В. М. Прилипка, В.І. Прокопенка, О.І. Процевського, Б.А. Рима-ря, С.О. Сільченка, Є.Б. Хохлова, Н.М. Хуторян, Г.І. Чанишевої, М.М. Шумила, О.М. Ярошенка та ін.

Дослідженню окремих аспектів укладення трудового договору присвячені кандидатські дисертації вітчизняних науковців: В.С. Пересунько «Юридичні гарантії при укладенні трудового договору» (2002), М.О. Міщука «Реформування трудового законодавства в частині укладення трудового договору» (2008), С.В. Мороза «Правове регулювання укладення трудового договору» (2012) та ін.

Утім, незважаючи на значну увагу вчених до проблем правового регулювання трудового договору, деякі питання теорії трудового договору, в тому числі його укладення, потребують трудового законодавства України, сучасного трудового законодавства зарубіжних країн, проекту Трудового кодексу України (далі - ТК України).

Можливості найбільш повного здійснення конституційного права на працю залежать від ефективності норм трудового права, їх здатності всебічно регулювати трудові відносини. Перед наукою трудового права стоїть завдання сформулювати конкретні пропозиції щодо вдосконалення актів чинного трудового законодавства, проекту ТК України в частині укладення трудового договору з урахуванням позитивного законодавчого досвіду зарубіжних країн.

Значення чіткої правової регламентації процедури укладення трудового договору та її дотримання має особливе значення у сучасних соціально-економічних умовах, коли непоодинокими є випадки, в яких трудовий договір взагалі не укладається, особливо в тіньовому секторі економіки, або укладаються цивільно-правові договори, пов’язані з працею, незважаючи на наявність правових ознак трудового договору, передбачених законом.

Недосконалість правової регламентації процедури укладення трудового договору зумовлює виникнення проблем у правозастосовній практиці при вирішенні трудових спорів, перешкоджає ефективному захисту працівниками своїх трудових прав та інтересів у разі їх порушення.

Метою цієї роботи є розвиток теорії трудового права щодо укладення трудового договору за законодавством України та окремих зарубіжних країн, а також внесення науково-обґрунтованих пропозицій щодо вдосконалення норм чинного трудового законодавства, проекту Трудового кодексу України в цій сфері з урахуванням позитивного зарубіжного законодавчого досвіду.

Автор щиро дякує доктору юридичних наук, доценту Світлані Василівні Вишновецькій та доктору юридичних наук, старшому науковому співробітнику Михайлу Миколайовичу Шумило за критичні зауваження та слушні пропозиції, висловлені під час підготовки цієї роботи.

Характеристики
Автор
Наньєва М.І.
Видавництво
Фенікс
Тип видання
Монографія
Рік видання
2018
Кількість сторінок
202
ISBN
978-966-928-290-3
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.1 кг
Наклад
100
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог