Вибрані промови, статті та процесуальні документи адвоката
- Автор
- Зейкан Я.П.
- Видавництво
- Видавничий дім "Дакор"
- Рік видання
- 2021
- Палітурка
- тверда
Анотація
Ця збірка вибраних промов, статей та процесуальних документів практикуючого адвоката покликана розширити уявлення читачів про судову систему, зокрема про адвокатську діяльність в сучасній Україні. До збірки включено промови у справах як за КПК 1960 року, так і КПК 2012 року. Зокрема, подано... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Ця збірка вибраних промов, статей та процесуальних документів практикуючого адвоката покликана розширити уявлення читачів про судову систему, зокрема про адвокатську діяльність в сучасній Україні.
До збірки включено промови у справах як за КПК 1960 року, так і КПК 2012 року. Зокрема, подано нові підходи, пов'язані із запозиченою від США концепцією вступної і заключної промови, внесеної до КПК 2012 року.
Книга призначена для адвокатів, суддів, прокурорів, студентів вищих юридичних навчальних закладів.
Судова система перебуває у стані латентного реформування. Огульна критика судів, зміна влади, незадоволення суспільства повільним розглядом справ — усе це є частиною ситуації, в яку потрапляє адвокат, коли приймає доручення на захист інтересів підозрюваного і обвинуваченого. У суспільстві й у політиків існує певне нерозуміння ролі та завдань суду в державі. Відповідно до ч. 6 ст. 22 КПК України суд виконує функції процесуального арбітра та вживає заходів для забезпечення в судовому засіданні належного порядку. Вивчаючи судову практику, науковці зазначають, що пересічні громадяни і навіть політики ідеалізують можливості правосуддя і вважають, що суд — це місце досягнення соціальної справедливості.
Але в реальності в суді ухвалюється тільки юридично коректне судове рішення, тобто таке, що відповідає принципу верховенства права (ст. 8 КПК України) і сучасним стандартам.
Доки суспільство й політики не усвідомлять справжньої мети кримінального правосуддя, доти триватимуть пошуки оптимальної організації судової системи.
У 2012 році у кримінальному судочинстві відбулася революція, так і не помічена значною частиною суспільства. Від інквізиційного процесу, характерного для континентальної системи права, ми перейшли до змагального процесу, характерного для англо-американської системи права. Зроблено це було дещо непослідовно, елементи старої системи залишились, але КПК України 2012 року рішуче став на цей шлях змагальності.
Проблем, звичайно, ще багато. Для порівняння: у ФРН при значно вищому рівні дотримання вимог законності, сталій судовій практиці та незрівнянно меншій кількості злочинів, які реєструються, працює 25 тисяч суддів. Щоб забезпечити належний рівень розгляду справ в Україні, потрібна щонайменше така сама кількість суддів. Фактично ж в Україні працює трохи більше 5 тисяч суддів, які знаходяться під постійним тиском суспільства і влади. У таких умовах забезпечити незалежність суддів (що є найважливішим для системи правосуддя) практично неможливо. Самих же суддів до судових реформ не допускають. За таких умов ніяка судова реформа не буде мати успіху. Судова система України перетворена на орган, на який дві інші гілки влади списують усі проблеми й негаразди України.
Тож сподіваємося на прогрес у судовій системі, який залежить від подальшого розвитку самого суспільства. А отже, і від нашої відповідальної і потрібної праці адвокатів, спрямованої на захист прав людини.
Адвокат Ярослав Зейкан
- Автор
- Зейкан Я.П.
- Видавництво
- Видавничий дім "Дакор"
- Рік видання
- 2021
- Кількість сторінок
- 256
- ISBN
- 978-617-7679-87-4
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.5 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 300