Якість адміністративно-процесуального законодавства: питання теорії та практики

(0)
Артикул: 153296
Якість адміністративно-процесуального законодавства: питання теорії та практики

Переглянути зміст

Автор
Діхтієвський П.В., ще 1
Видавництво
Видавничий дім "Гельветика"
Рік видання
2020
Палітурка
тверда

Всі характеристики

Анотація

У монографії розглянуто актуальні теоретичні та практичні проблеми якості адміністративно-процесуального законодавства та практики його застосування адміністративними судами щодо справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судами спорів у сфері публічно-правових відносин з метою... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
430 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ПонеділокВідправка до 19.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 65 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У монографії розглянуто актуальні теоретичні та практичні проблеми якості адміністративно-процесуального законодавства та практики його застосування адміністративними судами щодо справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судами спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів приватних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

З’ясовано, що правозастосовча діяльність Європейського суду з прав людини зумовлює необхідність удосконалення не тільки вітчизняного адміністративно-процесуального законодавства та практики його застосування, але й перегляду методології та вектору дослідження умов ефективності адміністративно- процесуального законодавства, у тому числі й такої передумови, як його якість. 

Невирішеними залишаються ті питання якості закону, що забезпечують доступність судочинства для пересічних громадян, однозначність, точність і ясність ряду положень адміністративно-процесуального законодавства, послідовність, визначеність, несуперечливість нормативного тексту тощо.

Для працівників органів публічної влади, суддів юрисдикції та повноважень адміністративного судочинства, науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів, а також читачів, які цікавляться актуальними проблемами адміністративного процесу України.

Передмова

Актуальність теми. Кодекс адміністративного судочинства України (далі – КАС України) визначив, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень. Людиноцентристський вектор законодавчого врегулювання адміністративнопроцесуальних відносин яскраво простежується і у нормах, що закріплюють принципи судочинства, і знаходить своє конкретне відображення у положеннях про те, що суд під час вирішення справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Разом з тим, аналіз правозастосовчої практики адміністративних судів свідчить про те, що ефективність адміністративно-процесуального законодавства, яка, у першу чергу, підтверджується й досягненням вищезазначених стратегічних завдань, залишається на недостатньо високому рівні. Однією із передумов такої ситуації є рівень якості як окремих процесуальних законів, так і адміністративнопроцесуального законодавства в цілому. Зокрема невирішеними залишаються ті проблеми якості закону, що забезпечують доступність судочинства для пересічних громадян, однозначність, точність та ясність окремих положень адміністративно-процесуального законодавства, послідовність, визначеність, несуперечливість нормативного тексту тощо.

Вказані обставини та аналіз матеріалів правозастосовчої діяльності Європейського суду з прав людини зумовлюють необхідність удосконалення не тільки вітчизняного адміністративно-процесуального законодавства та практики його застосування, але й перегляду методології та векторів дослідження умов ефективності адміністративно-процесуального законодавства, у т. ч. й такої передумови, як його якість.

У різні історичні періоди становлення та розвитку правової доктрини проблематика якості адміністративно-процесуального законодавства привертала увагу багатьох вчених-юристів, що забезпечило надійний теоретичний фундамент для відповідних галузевих досліджень. Зокрема, питаннями якості законодавства (у т. ч. адміністративно-правового) в різні історичні періоди розвитку юридичної науки займалися В. Б. Авер’янов, С. С. Алексєєв, О. Ф. Андрійко, О. М. Бандурка, Д. М. Бахрах, В. М.Бевзенко, Ю. П. Битяк, І. В. Болокан, В. М. Гаращук, Є. А. Гетьман, І. П. Голосніченко, Т. О. Гуржій, Е. І. Демський, П. В. Діхтієвський, Є. В. Додін, В. В. Доненко, С. О. Жинкін, В. В. Ігнатенко, Р. А. Калюжний, С. В. Ківалов, Л. В. Коваль, Ю. М. Козлов, І. Б. Коліушко, Т. О. Коломоєць, В. К. Колпаков, О. І. Костенко, М. Г. Кравченко, О. В. Кузьменко, Р. О. Кукурудз, В. І. Курило, Л. М. Легін, Д. М. Лук’янець, Д. В. Лученко, П. С. Лютіков, Р. С. Мельник, О. І. Миколенко, П. О. Недбайло, О. В. Петришин, С. В. Поленіна, Д. В. Приймаченко, В. Ф. Прозоров, П. М. Рабінович, О. С. Рогачева, А. О. Селіванов, О. В. Сирих, О. Ф. Скакун, В. Д. Сорокін, С. Г. Стеценко, Ю. О. Тихомиров, М. М. Тищенко, В. І. Червонюк, Є. В. Шульга, М. В. Цвік та ін.

Об’єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у сфері адміністративного судочинства.

Предметом дослідження є теоретичні та практичні питання якості адміністративно-процесуального законодавства.

Характеристики
Автор
Діхтієвський П.В., Бойко А.В.
Видавництво
Видавничий дім "Гельветика"
Тип видання
Монографія
Рік видання
2020
Кількість сторінок
208
ISBN
978-966-916-955-6
Палітурка
тверда
Мова
українська
Вага
0.4 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Підписуйтесь на розсилку!

Ніякого спаму та реклами. Лише бонуси, новинки та корисна информація

Каталог