Праксеологічні аспекти формування професійної правосвідомості судді та суддівського розсуду
- Автор
- Бисага Ю.М., ще 2
- Видавництво
- Видавничий дім "Гельветика"
- Рік видання
- 2020
- Палітурка
- тверда
Анотація
Монографія є комплексним дослідженням правової свідомості судді та суддівського розсуду, в якому на новому науковому рівні розкривається сутність професійної правосвідомості судді, визначаються та обґрунтовуються концептуальні засади здійснення суддівського розсуду у рамках дискреції суду, а... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Монографія є комплексним дослідженням правової свідомості судді та суддівського розсуду, в якому на новому науковому рівні розкривається сутність професійної правосвідомості судді, визначаються та обґрунтовуються концептуальні засади здійснення суддівського розсуду у рамках дискреції суду, а також перспективи підвищення рівня правосвідомості та професійності суддів в контексті загальних етичних стандартів їх правової поведінки.
Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, членів суддівської спільноти, а також інших осіб, які цікавляться теоретичними та практичними проблемами особливостей формування професійної правосвідомості судді та суддівського розсуду.
У дослідженні розкривається сутність, зміст та структура категорії правової свідомості судді на сучасному етапі розвитку державно-правових та соціальних інститутів в Україні, а також в умовах особливої важливості розгляду питання ефективності функціонування судової системи. В рамках дослідження розроблено концепцію трансформації правової свідомості судді.
Запропоновано нове бачення сутності та ознак дефекту правосвідомості судді. Здійснено розмежування понять «деформація» та «дефект» правової свідомості судді, наведено приклади деформованої правової свідомості суддів на основі судових проваджень проти суддів. Досліджено сутність та особливості корекції правової свідомості судді.
Визначено поняття, ознаки та принципи здійснення суддівського розсуду. Розглянуто співвідношення понять «правова свідомість судді», «суддівський розсуд» та «внутрішнє переконання судді». Запропоновано розмежування понять «дискреційна поведінка» та «правова поведінка».
Проведено комплексний аналіз незалежності судді як умови прийняття правомірного рішення суду. Розкриваються відмінності в аспекті незалежності між суддями національного рівня та суддями міжнародних судів. Розкриваються особливості поняття «судова доброчесність» як складової легітимності судової влади, умови для прийняття справедливих судових рішень та передумови довіри громадськості до суду. Здійснено співвідношення понять «моральний обов’язок судді» та «професійний обов’язок судді». У світлі дотримання суддею морально-етичних стандартів правової поведінки охарактеризовано зміст присяги судді. На основі аналізу документів зарубіжних держав, що регламентують питання дотримання судової етики, запропоновано рекомендації для удосконалення положень Кодексу суддівської етики в Україні.
Здійснено дослідження теоретико-прикладних аспектів професійного навчання суддів. Розглянуто особливості відбору кандидатів на суддівські посади. Розроблено низку пропозицій, щодо забезпечення ефективності таких процедур.
- Автор
- Бисага Ю.М., Коцкулич В.В., Бєлов Д.М.
- Видавництво
- Видавничий дім "Гельветика"
- Рік видання
- 2020
- Кількість сторінок
- 220
- ISBN
- 978-966-992-015-7
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.5 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 300