Реалізація права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні
- Автор
- Бисага Ю.М., ще 1
- Видавництво
- Видавничий дім "Гельветика"
- Рік видання
- 2019
- Палітурка
- тверда
Анотація
Монографія присвячена дослідженню теоретично-правових і практичних проблем реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, а також формулюванню низки пропозицій та рекомендацій щодо удосконалення чинного законодавства України та правозастосовної практики у цій сфері. ... Читати далі
- Самовивізбезкоштовно
- Нова Поштавід 65 грн.
- Кур'єр Нова Поштавід 90 грн.
- Онлайн-оплата
- єПідтримка
- Готівка при отриманні
- Термінал / готівка при самовивозі
- Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Монографія присвячена дослідженню теоретично-правових і практичних проблем реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, а також формулюванню низки пропозицій та рекомендацій щодо удосконалення чинного законодавства України та правозастосовної практики у цій сфері.
Монографія є одним з перших в науці конституційного права комплексним науковим дослідженням проблематики реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.
У ній, зокрема, досліджено питання еволюції реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, зокрема, встановлено, що сучасний розвиток системи реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, пов’язаний з численними екологічними проблемами в сучасній України та потребою вирішення спільних екологічних проблем людства, реагування на виклики сьогодення щодо правового забезпечення реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля, зокрема: ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, потреби зниження викидів парникових газів, забезпечення доступу до питної води, недопущення забруднення довкілля, вдосконалення системи переробки відходів та адаптації до кліматичних змін.
У монографії також досліджено поняття «реалізація права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні»; проаналізовано еволюцію реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні; охарактеризовано систему реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні; проаналізовано нормативну систему реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні; охарактеризовано інституційну систему реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.
Сформульовано ряд конкретних пропозицій та рекомендацій щодо удосконалення законодавства України у сфері забезпечення реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, а також практики його застосування.
Монографія розрахована на широке коло читачів, зокрема: юристів, адвокатів, студентів, аспірантів, екологів, правозахисників, працівників неурядових організацій та інших інституцій громадянського суспільства, які зможуть знайти багато цікавого для себе у даній монографії.
У рамках сучасного розвитку України, як правової і демократичної держави, наявності численних екологічних проблем, еволюції прав людини, розбудови громадянського суспільства, важливого значення набуває дослідження проблематики реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.
Забезпечення належної реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні нині є актуальною проблемою в Україні, і є чимало проблем у цій сфері, зокрема: забруднення атмосферного повітря, водойм та інших елементів довкілля, забезпечення належного доступу громадян до якісної питної води в окремих регіонах.
У контексті забезпечення належної реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні потрібно налагодити належне і дієве функціонування системи реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля. А тому проведення системного дослідження реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, а також його системи, є необхідними для вирішення екологічних проблем та забезпечення належної реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.
Попри наявність різних наукових праць вчених у сфері реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, окремі питання реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні вивчено фрагментарно. Зокрема, нині не досліджено систему реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.
Проблематика реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні була досліджена у роботах окремих вчених, зокрема: В.Б. Авер’янова, І.М. Алмаші, О.М. Бикова, Ю.М. Бисаги, Ю.П. Битяка, Д.М. Бєлова, В.Д. Гвоздецького, О.З. Захарчука, А.М. Колодія, О.Л. Копиленка, О.В. Котюка, Я.В. Лазура, О.В. Олійника, В.Ф. Погорілка, С.С. Рогульського, А.О. Селіванова, С.Г. Стеценка, О.Ф. Фрицького, Ю.С. Шемшученка, Н.Г. Шукліної. Однак, ще чимало питань у цій сфері залишаються невирішеними. До них, зокрема, належить проблема нормативної та інституційної системи реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні. Саме тому, вищезазначене, підтверджує актуальність обраної теми наукового дослідження.
Вищевикладене обумовлює необхідність і доцільність дослідження реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, як важливої наукової проблеми конституційного права, яка потребує вирішення.
Мета наукового монографічного дослідження полягає в тому, щоб на основі комплексного аналізу теоретичних положень та чинного законодавства України, міжнародного права, практики правозастосування, з’ясувати особливості реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні, сформулювати ряд пропозицій та рекомендацій щодо удосконалення чинного законодавства України та правозастосовної практики у цій сфері.
Науково-теоретичною базою монографічного дослідження є наукові праці вчених у галузі конституційного права, адміністративного права, теорії держави і права, історії держави і права, екологічного права та інших галузей юридичної науки щодо реалізації права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.
Нормативна основа дослідження – Конституція України, Загальна Декларація прав людини ООН, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, Конвенція про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля та інші міжнародні договори України; Земельний кодекс України, Водний кодекс України, Повітряний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, та інші кодекси України; Закони України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання», «Про доступ до публічної інформації» та інші закони України; підзаконні нормативно-правові акти, зокрема: Постанова Верховної Ради України «Про Засади державної політики України в галузі прав людини», Указ Президента України «Про Положення про Державну екологічну інспекцію України», Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту».
- Автор
- Бисага Ю.М., Васильчук Л.Б.
- Видавництво
- Видавничий дім "Гельветика"
- Рік видання
- 2019
- Кількість сторінок
- 208
- ISBN
- 978-966-916-772-9
- Палітурка
- тверда
- Мова
- українська
- Вага
- 0.4 кг
- Формат
- 145х200 мм
- Наклад
- 300