Правові висновки Верховного Суду у справах щодо виконання судових рішень та виконавчого провадження (господарська юрисдикція)

(0)
Артикул: 15134
Правові висновки Верховного Суду у справах щодо виконання судових рішень та виконавчого провадження (господарська юрисдикція)

Смотреть содержание

Автор
Погребняк В.Я., ещё 1
Издательство
Алерта
Год издания
2019
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

Збірник містить правові висновки Верховного Суду щодо виконання судових рішень та виконавчого провадження.  Допомагає узагальнити та проаналізувати судову практику Верховного Суду (господарська юрисдикція). Правові висновки розташовані відповідно до розділів, що зручно для пошуку... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Збірник містить правові висновки Верховного Суду щодо виконання судових рішень та виконавчого провадження. 

Допомагає узагальнити та проаналізувати судову практику Верховного Суду (господарська юрисдикція). Правові висновки розташовані відповідно до розділів, що зручно для пошуку необхідної інформації.

Збірник розрахований на суддів господарських судів, державних та приватних виконавців, арбітражних керуючих, юристів, викладачів, студентів, наукових працівників та аспірантів.

Предисловие
Ефективний механізм мотивації праці державних і приватних виконавців, усунути корупційні ризики при примусовому виконанні рішень та в цілому забезпечити більш ефективне функціонування всієї системи. До того ж широкомасштабні реформаторські перетворення відбулися й у судовій сфері, які розпочалися з найголовнішого у формуванні довіри суспільства – трансформації Верховного Суду України, на базі якого було створено новий Верховний Суд.

Таким чином, було здійснено значні кроки в напрямку інтеграції України до європейського та світового простору. Однак, попри ряд реформувань, досі неможливо говорити про забезпечення права кожного громадянина на своєчасне й повне виконання судових рішень. Проблема незахищеності прав громадян в Україні завжди була дуже гострою. І попри те, що за останні роки судові рішення стали виконуватися частіше (виконання зросло з 5–6% до 18%), цього виявилося недостатньо для того, щоб досягти середньоєвропейського рівня. Усе це призводить до зниження довіри людей до судової влади, посилює переконання про те, що вирішити проблеми, використовуючи правові інструменти, неможливо, а також впливає на імідж України як партнера міжнародних інституцій та загрожує перспективі членства в Європейському Союзі. Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував у своїх рішеннях, що:

– виконавче провадження не може бути відокремлено від судового провадження (рішення у справі «Сіка проти Словакії» та «Васильчук проти України»);  

– необґрунтовано тривала затримка у виконанні обов’язкового для виконання судового рішення може становити порушення Конвенції (рішення у справі «Бурдов проти Росії»);

– саме на державу покладено обов’язок дбати про те, щоб остаточні рішення, винесені проти її органів, установ чи підприємств, які перебувають у державній власності або контролюються державою, виконувалися відповідно до зазначених вище вимог Конвенції (рішення у справі «Ромашов проти України» та «Дубенко проти України»);

– держава несе відповідальність за виконання остаточних рішень, якщо чинники, які затримують чи перешкоджають їх повному і вчасному виконанню, перебувають у межах контролю органів влади (рішення у справі «Сокур проти України» та «Крищук проти України»).

Враховуючи прагнення України повноцінно інтегруватися до європейської спільноти, украй важливим є систематичне підвищення кваліфікації посадових осіб, відповідальних за належне виконання судових рішень, встановлення покарання за їх бездіяльність і безвідповідальність. Водночас підвищення рівня правової культури кожної людини й громадянина, провадження правопросвітницької та роз’яснювальної роботи серед населення, а також серед посадових осіб, безпосередньо залучених до процесу виконання судових рішень, – дієвий крок на шляху вирішення існуючих проблем в українських реаліях.

З огляду на це, викладений у збірнику «Правові висновки Верховного Суду у справах щодо виконання судових рішень та виконавчого провадження (господарська юрисдикція)» матеріал є безумовною складовою базового юридичного знання євроінтеграційного розвитку законодавства України, який може стати невід’ємним помічником для науковців, викладачів та студентів вищих юридичних навчальних закладів і факультетів, працівників судових органів, органів та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, а також для всіх, хто небайдужий до системи примусового виконання рішень в Україні. 

Характеристики
Автор
Погребняк В.Я., Жуков С.В.
Издательство
Алерта
Тип издания
Практическое пособие
Год издания
2019
Количество страниц
336
ISBN
978-617-566-529-9
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
170х240 мм
Тираж
100
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог