Хит продаж

Теорії вини у кримінальному праві

(0)
Артикул: 153643

Смотреть содержание

Автор
Вереша Р.В.
Издательство
Алерта
Год издания
2020
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У монографії системно та комплексно розглядаються основні підходи щодо розуміння вини в межах нормативної, оціночної, фінальної, об’єктивної та психологічної кримінально-правових концепцій (теорій).  Окреслюється зміст, значення та ознаки вини в межах цих кримінально-правових концепцій... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
330 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ЗавтраОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У монографії системно та комплексно розглядаються основні підходи щодо розуміння вини в межах нормативної, оціночної, фінальної, об’єктивної та психологічної кримінально-правових концепцій (теорій). 

Окреслюється зміст, значення та ознаки вини в межах цих кримінально-правових концепцій (теорій). При цьому враховано сучасні тенденції кримінально-правової науки в контексті реалізації окремих концептуальних положень. Досліджується концептуальний розвиток вчення про вину в науці кримінального права другої половини ХІХ – початку 90-х років ХХ століття.

Для науковців, викладачів, аспірантів (ад’юнктів), студентів та слухачів закладів вищої освіти правового спрямування та юридичних факультетів, практичних працівників та всіх, хто цікавиться кримінальним правом.

Предисловие

Розбудова демократичної, соціальної, правової держави України передбачає якісно нове формування сучасної правової системи. Таке формування має ґрунтуватися на загальновизнаних правових принципах, таких, зокрема, як верховенство права, гуманізм, презумпція невинуватості, відповідальності лише за наявності вини. Останні два принципи нерозривно пов’язані з визначенням правового змісту вини.

Кримінальне правопорушення як форму найбільш відхиленої від соціальної норми людської поведінки можна оцінювати з різних соціально-правових позицій. Визначаючи характер і межі кримінально протиправної поведінки через законодавче конструювання ознак кримінального правопорушення, здійснюючи кваліфікацію кримінально протиправного діяння, найскладніше зрозуміти, «виміряти» і оцінити внутрішній його зміст. Однак не зробити цього - це значить відкрити можливості для свавільного застосування кримінального закону на підставі об’єктивного інкримінування. Адже кримінальне правопорушення має психологічну основу. Саме внутрішні психологічні засади обумовлюють зовнішні прояви поведінки людини, які зовні виявляються в кримінально протиправних діяннях. Механізм кримінального правопорушення, який зазвичай характеризують за його об’єктивними ознаками і який, власне, разом з наслідками підлягає кримінально-правовій оцінці, також має психологічне коріння.

Ключовим моментом психологічного аспекту кримінального правопорушення є вина, яка і є основою для визнання законодавцем діяння кримінальним правопорушенням і віднесення його до категорії кримінальних правопорушень правозастосовними органами. Що являє собою вина, якою вона може бути за своїм змістом та видами, як встановити межу між виною та не виною, що впливає на ступінь вини, як співвідносяться поняття вини та психології кримінально протиправної діяльності? Ці та інші важливі питання вже протягом багатьох століть намагаються вирішити представники різних галузей науки, у тому числі й криміналісти. Не дивлячись на це, на сьогодні існує низка дискусійних моментів з цих питань, прогалин у розумінні вини як невід’ємного елементу каральної діяльності держави, суперечностей в поглядах як на основні, так і на другорядні аспекти вини як одного з основних інститутів кримінального права.

Розуміння вини як правової категорії є загальнотеоретичним питанням, що має велике значення для різних галузей права. Особливе значення таке розуміння має для кримінального права.

В минулі роки питання вини піддавались ґрунтовному дослідженню, що породжувало існування великої кількості цікавих думок, окремих кримінально-правових концепцій (теорій). В останні роки (зокрема, після набрання чинності КК України) питання вини в основному розглядаються лише на рівні науково-практичних коментарів до КК України, підручників та навчальних посібників. Однак аналіз відповідних положень КК України та кримінальних кодексів іноземних держав свідчить про те, що це питання потребує нових досліджень. У зв’язку з цим робота була зорієнтована на постановку і розв’язання наступних задач:

 1. дослідити особливості визначення вини в кримінально-правових теоріях;
 2. встановити основні концептуальні засади вини в науці кримінального права другої половини XIX - 90-х років XX століття.
Характеристики
Автор
Вереша Р.В.
Издательство
Алерта
Год издания
2020
Количество страниц
260
ISBN
978-617-566-649-4
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог