Цивілістичні проблеми колізії приватних та публічних інтересів в умовах пандемії COVID-19

(0)
Артикул: 153692
Цивілістичні проблеми колізії приватних та публічних інтересів в умовах пандемії COVID-19

Смотреть содержание

Автор
Харитонов Є.О.
Издательство
Фенікс
Год издания
2020
Переплет
мягкий

Все характеристики

Аннотация

Збірка містить матеріали доповідей з теоретичних, історичних і методологічних проблем цивільного права та процесу, права власності, ІТ-права та інших галузей приватного права, оприлюднені на зазначеній конференції в НУ «Одеська юридична академія». Збірник спрямований на ознайомлення... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
В наличии
180 грн.
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
ЗавтраОтправка до 19.00
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 65 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 90 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

Збірка містить матеріали доповідей з теоретичних, історичних і методологічних проблем цивільного права та процесу, права власності, ІТ-права та інших галузей приватного права, оприлюднені на зазначеній конференції в НУ «Одеська юридична академія».

Збірник спрямований на ознайомлення юридичної громадськості з дослідженнями науковців у сфері цивілістики і може бути корисний як у навчальному процесі, так і в практичній діяльності.

Предисловие

Наприкінці 2019 - на початку 2020 року світ стикнувся з небаченим викликом - поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), яка охопила різні регіони і була визнана 11 березня 2020 року ВООЗ пандемією.

Пандемія призвела до серйозних глобальних соціально-економічних наслідків, які відобразилися на всіх сферах суспільного життя. Запровадження карантинних обмежень негативно вплинуло на розвиток економіки України. Внаслідок пандемії коронавірусу та карантинних заходів падіння українського ВВП за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у першій половині 2020 р. склало 6,5%. Водночас за оцінкою МВФ, українська економіка зменшиться за підсумками 2020 року на 8,2%.

Повний локдаун під час першої хвилі коронавірусної хвороби майже зупинив декілька галузей - роздрібну торгівлю, готельний та ресторанний бізнес, авіаперевезення. Зменшилися обсяги надходжень до бюджету. Внаслідок запровадження карантину українські компанії заморозили інвестиції та виробничі ланцюжки. Це, у свою чергу, потягло зростання безробіття і зменшення заробітної плати. Ситуація стає ще більш загрозливою в умовах поширення другої хвилі пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19).

Запровадження карантинних обмежень призвело до протест-них рухів у багатьох країнах. Нові карантинні заходи такі, як «комендантська година», «карантин вихідного дня» та інші викликають негативну реакцію з боку підприємців, органів місцевого самоврядування, багатьох пересічених громадян.

Протягом 2020 року були внесені зміни до низки законодавчих актів, у тому числі й до Цивільного кодексу України, спрямовані на створення додаткових економічних і соціальних гарантій, призначенням яких є пом’якшення наслідків кризи, зумовленої поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Так, Законом України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ Розділ «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу України був доповнений пунктами 12-14. Зокрема, передбачено, що в період здійснення в Україні заходів, спрямованих на запобігання виникненню, поширенню і розповсюдженню епідемій, пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), забороняється підвищення процентної ставки за кредитним договором; з моменту встановлення карантину, запровадженого постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року № 211 (з наступними змінами і доповненнями) і до його завершення у встановленому законом порядку наймач може бути звільнений від плати за користування майном відповідно до частини шостої статті 762 цього Кодексу та ін.

Не зважаючи на внесені до чинного законодавства зміни та доповнення, приватні та публічні інтереси залишаються незбалансова-ними, а проблеми, що існують у цій сфері, потребують ґрунтовних наукових розвідок правознавців — фахівців у різних галузях права. Не може залишатися осторонь цього процесу і цивілістика. Наразі одним з актуальних напрямків розвитку сучасної науки цивільного права є дослідження проблематики колізії приватних і публічних інтересів, внесення конкретних аргументованих пропозицій щодо удосконалення правової регламентації цивільних відносин в умовах пандемії COVID-19.

Під час конференції, яка проводилася в режимі он-лайн на базі кафедри цивільного права Національного університету «Одеська юридична академія», обговорювалося широке коло питань. Йшлося про примус і цивільно-правову відповідальність як засоби подолання конфлікту інтересів в умовах пандемії, забезпечення майнових і особистих немайнових прав в умовах пандемії COVID-19, страхування здоров’я під час пандемії, застосування штучного інтелекту в медичній діяльності при лікуванні COVID-19, можливість визнання дій держави в умовах пандемії крайньою необхідністю, особливості виконання договорів в умовах пандемії COVID-19 тощо.

У роботі конференції взяли участь як досвідчені вчені-цивілі-сти, так і молоді науковці, а також аспіранти та здобувані вищої освіти, чиї виступи також стали предметом жвавих обговорень і дискусій.

Опубліковані матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Цивілістичні проблеми колізії приватних і публічних інтересів в умовах пандемії COVID-19», сподіваємося, стануть у нагоді науковцям, юристам-практикам, аспірантам, здобувачам вищої освіти, всім, хто цікавиться актуальними проблемами розвитку цивільного законодавства в сучасний період.

Доктор юридичних наук, професор,

зав. кафедри цивільного права Національного

університету «Одеська юридична академія»,

член-кореспондент НАПрН України,

Заслужений діяч науки і техніки України 

Євген Олегович Харитонов

Характеристики
Автор
Харитонов Є.О.
Издательство
Фенікс
Год издания
2020
Количество страниц
165
ISBN
978-966-928-607-9
Переплет
мягкий
Язык
украинский
Вес
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог