Цивілістичні проблеми колізії приватних та публічних інтересів в умовах пандемії COVID-19

(0)
Артикул: 153692
Цивілістичні проблеми колізії приватних та публічних інтересів в умовах пандемії COVID-19

Переглянути зміст

Автор
Харитонов Є.О.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2020
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

Збірка містить матеріали доповідей з теоретичних, історичних і методологічних проблем цивільного права та процесу, права власності, ІТ-права та інших галузей приватного права, оприлюднені на зазначеній конференції в НУ «Одеська юридична академія». Збірник спрямований на ознайомлення... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
180 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
ВівторокВідправка до 16.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

Збірка містить матеріали доповідей з теоретичних, історичних і методологічних проблем цивільного права та процесу, права власності, ІТ-права та інших галузей приватного права, оприлюднені на зазначеній конференції в НУ «Одеська юридична академія».

Збірник спрямований на ознайомлення юридичної громадськості з дослідженнями науковців у сфері цивілістики і може бути корисний як у навчальному процесі, так і в практичній діяльності.

Передмова

Наприкінці 2019 - на початку 2020 року світ стикнувся з небаченим викликом - поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), яка охопила різні регіони і була визнана 11 березня 2020 року ВООЗ пандемією.

Пандемія призвела до серйозних глобальних соціально-економічних наслідків, які відобразилися на всіх сферах суспільного життя. Запровадження карантинних обмежень негативно вплинуло на розвиток економіки України. Внаслідок пандемії коронавірусу та карантинних заходів падіння українського ВВП за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у першій половині 2020 р. склало 6,5%. Водночас за оцінкою МВФ, українська економіка зменшиться за підсумками 2020 року на 8,2%.

Повний локдаун під час першої хвилі коронавірусної хвороби майже зупинив декілька галузей - роздрібну торгівлю, готельний та ресторанний бізнес, авіаперевезення. Зменшилися обсяги надходжень до бюджету. Внаслідок запровадження карантину українські компанії заморозили інвестиції та виробничі ланцюжки. Це, у свою чергу, потягло зростання безробіття і зменшення заробітної плати. Ситуація стає ще більш загрозливою в умовах поширення другої хвилі пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19).

Запровадження карантинних обмежень призвело до протест-них рухів у багатьох країнах. Нові карантинні заходи такі, як «комендантська година», «карантин вихідного дня» та інші викликають негативну реакцію з боку підприємців, органів місцевого самоврядування, багатьох пересічених громадян.

Протягом 2020 року були внесені зміни до низки законодавчих актів, у тому числі й до Цивільного кодексу України, спрямовані на створення додаткових економічних і соціальних гарантій, призначенням яких є пом’якшення наслідків кризи, зумовленої поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Так, Законом України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ Розділ «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу України був доповнений пунктами 12-14. Зокрема, передбачено, що в період здійснення в Україні заходів, спрямованих на запобігання виникненню, поширенню і розповсюдженню епідемій, пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), забороняється підвищення процентної ставки за кредитним договором; з моменту встановлення карантину, запровадженого постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року № 211 (з наступними змінами і доповненнями) і до його завершення у встановленому законом порядку наймач може бути звільнений від плати за користування майном відповідно до частини шостої статті 762 цього Кодексу та ін.

Не зважаючи на внесені до чинного законодавства зміни та доповнення, приватні та публічні інтереси залишаються незбалансова-ними, а проблеми, що існують у цій сфері, потребують ґрунтовних наукових розвідок правознавців — фахівців у різних галузях права. Не може залишатися осторонь цього процесу і цивілістика. Наразі одним з актуальних напрямків розвитку сучасної науки цивільного права є дослідження проблематики колізії приватних і публічних інтересів, внесення конкретних аргументованих пропозицій щодо удосконалення правової регламентації цивільних відносин в умовах пандемії COVID-19.

Під час конференції, яка проводилася в режимі он-лайн на базі кафедри цивільного права Національного університету «Одеська юридична академія», обговорювалося широке коло питань. Йшлося про примус і цивільно-правову відповідальність як засоби подолання конфлікту інтересів в умовах пандемії, забезпечення майнових і особистих немайнових прав в умовах пандемії COVID-19, страхування здоров’я під час пандемії, застосування штучного інтелекту в медичній діяльності при лікуванні COVID-19, можливість визнання дій держави в умовах пандемії крайньою необхідністю, особливості виконання договорів в умовах пандемії COVID-19 тощо.

У роботі конференції взяли участь як досвідчені вчені-цивілі-сти, так і молоді науковці, а також аспіранти та здобувані вищої освіти, чиї виступи також стали предметом жвавих обговорень і дискусій.

Опубліковані матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Цивілістичні проблеми колізії приватних і публічних інтересів в умовах пандемії COVID-19», сподіваємося, стануть у нагоді науковцям, юристам-практикам, аспірантам, здобувачам вищої освіти, всім, хто цікавиться актуальними проблемами розвитку цивільного законодавства в сучасний період.

Доктор юридичних наук, професор,

зав. кафедри цивільного права Національного

університету «Одеська юридична академія»,

член-кореспондент НАПрН України,

Заслужений діяч науки і техніки України 

Євген Олегович Харитонов

Характеристики
Автор
Харитонов Є.О.
Видавництво
Фенікс
Рік видання
2020
Кількість сторінок
165
ISBN
978-966-928-607-9
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.5 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог