Строки. Позовна давність. Збірка статей

(0)
Артикул: 153798
Строки. Позовна давність. Збірка статей

Переглянути зміст

Автор
Спасибо-Фатєєва І.В.
Видавництво
ЭКУС
Рік видання
2021
Палітурка
м'яка

Всі характеристики

Анотація

У збірці зібрані статті науковців, суддів, адвокатів з тематики позовної давності та деяких інших строків.  Автори спільними зусиллями надали можливість розкрити проблематику строків для захисту суб’єктивних цивільних прав та узагальнили судову практику з цих питань.  Усе це... Читати далі

Швидка відправка
Рекордний час відправки замовлення 10 хвилин
Безпечна оплата
Доступні всі популярні сервіси Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надійне пакування
Екологічне до природи та бережливе до книжок
Є в наявності
400 грн.
Характеристики
Анотація
Передмова
Відгуки (0)
СуботаВідправка до 16.00
  • Самовивізбезкоштовно
  • Нова Поштавід 35 грн.
  • Кур'єр Нова Поштавід 70 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Готівка при отриманні
 • Термінал / готівка при самовивозі
 • Оплата за рахунком (для юридичних осіб)
Анотація

У збірці зібрані статті науковців, суддів, адвокатів з тематики позовної давності та деяких інших строків. 

Автори спільними зусиллями надали можливість розкрити проблематику строків для захисту суб’єктивних цивільних прав та узагальнили судову практику з цих питань. 

Усе це дозволить читачеві скласти власне бачення з приводу застосування позовної давності при вирішенні судом спорів.

Передмова

Про час та строки, їх роль у людському житті багато сказано, написано. Бог Кронос, який, за грецькою міфологією, персоніфікував час, але і ковтав своїх дітей, зараз, здається, особливо активний, коли наше життя біжить стрімголов, а ми всюди не встигаємо. Мені запав і образ часу як засобу платежу, без якого людина не може прожити, що переконливо продемонстровано у художньому фільмі Ендрю Нікола «Час».

Кожен, напевно, колись гостро відчував брак часу, колись усією душею бажав, щоб час зупинився, а колись - щоб швидше сплинув.

Час плине невпинно і немає такої людини і такої її справи, яка б не залежала від часу. Хвилини, години, місяці, роки, століття, тисячоліття спливають, але кожна мить значуща і кожен строк має своє призначення. Так само і в цивільних правовідносинах - завдяки строкам можна встановити, чи має особа суб’єктивне право або обов’язок взагалі, чи може вона його здійснювати/виконувати або захистити тощо.

Вченню про строки в сучасній цивілістиці не приділяється належної уваги. Заслуговують на увагу наукові праця проф. В. В. Луця з цієї теми і деяких інших науковців. Між тим судова практика доводить необхідність у ґрунтовному аналізі цієї інституції.

Нами у 2016 р. було видано книжку «Позовна давність» із циклу «Коментар судової практики», реакція на яку з боку правничої спільноти була вельми позитивною. Це свідчить про затребуваність досліджень на цю тему. Тому я вирішила її продовжити і запросити до участі в цій збірці всіх тих українських авторів, які опікуються цією тематикою, праці яких є глибокими та актуальними.

Оскільки поняття «час» є філософським, мені здалося, що почитати позицію філософа з цього приводу було б корисно не тільки науковцям, а й практикам. Тим більш, що О. В. Стовба, будучи доктором філософії права, є й адвокатом.

Постійно триваюче непорозуміння щодо строків захисту, бачення позовної давності як строку звернення до суду, змішання сутності матеріальних та процесуальних строків викликало необхідність запросити до колективу авторів процесуалістів. А спектр правовідносин, для яких строки важливі і значимі, а також різні шари судової практики диктували необхідність обговорити строки і в спорах щодо нерухомості, і в спадкових відносинах, і при захисті особистих немайнових прав, і у податкових відносинах, що межують із цивільними. Тому в цій книжці зібрані статті авторів, які розкривають різну проблематику строків.

У площині судової практики виявляється чимало проблем. Тож видається, що буде корисним і узагальнення практики розгляду спорів із приводу строків Верховним Судом, ЄСПЛ, і позиція суд ді Верховного Суду В. І. Крата.

Сподіваюсь, що погляд на строки в такому ракурсі буде цікавим і корисним науковцям і практикам.

Проф. І. Спасибо-Фатєєва

Характеристики
Автор
Спасибо-Фатєєва І.В.
Видавництво
ЭКУС
Тип видання
Збірка статей
Рік видання
2021
Кількість сторінок
240
ISBN
978-617-7934-11-9
Палітурка
м'яка
Мова
українська
Вага
0.2 кг
Формат
145х200 мм
Наклад
300
Відгуки
Залиште відгук про цей товар першим!
Завантажуйте наш мобільний додаток
Каталог