Науково-практичний коментар Кодексу адміністративного судочинства України

(0)
Артикул: 12574

Смотреть содержание

Автор
Журавльов Д.В.
Издательство
Видавничий дім "Професіонал"
Год издания
2022
Переплет
твердый

Все характеристики

Аннотация

У цьому науково-практичному коментарі подано постатейний аналіз чинноїи редакції Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням змін і доповнень, внесених до нього станом на січень 2022 року.  Детально розглянуто усі 8 розділів коментованого Кодексу,... Читать далее

Быстрая отправка
Рекордное время отправки заказа 10 минут
Безопасная оплата
Доступны все популярные сервисы Google Pay, Apple Pay, Privat24
Надёжная упаковка
Экологичная к природе и бережливая к книгам
Нет в наличии
Узнайте первым, когда появится в наличии
Характеристики
Аннотация
Предисловие
Отзывы (0)
  • Самовывозбесплатно
  • Нова Поштаот 45 грн.
  • Курьер Нова Поштаот 80 грн.
 • Онлайн-оплата
 • єПідтримка
 • Наличные при получении
 • Терминал/наличные при самовывозе
 • Оплата по счету (для юридических лиц)
Аннотация

У цьому науково-практичному коментарі подано постатейний аналіз чинноїи редакції Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням змін і доповнень, внесених до нього станом на січень 2022 року. 

Детально розглянуто усі 8 розділів коментованого Кодексу, особливу увагу приділено аналізу положень, присвячених новелам апеляційного і касаційного провадження в адміністративних справах та підставам і порядку перегляду судових рішень Верховним Судом України, виходячи з нової системи судоустрою України. Додаються тексти і витяги з текстів нормативно-правових актів з питань організації адміністративного судочинства, широко аналізується судова практика щодо застосування окремих положень КАСУ. 

Мета коментаря – дати чітке системне уявлення про адміністративний юрисдикційний процес як врегульовану нормами адміністративного процесуального права діяльність суду, що здійснюється в установленому законом порядку та визначається системою взаємопов'язаних адміністративних процесуальних прав, обов'язків і адміністративних процесуальних дій суду та учасників процесу з їх реалізації. 

Видання розраховано на суддів та працівників суду, адвокатів та інших практикуючих юристів, студентів, аспірантів і викладачів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться питаннями організації і вирішення судами справ в порядку адміністративного судочинства.

Предисловие

Кодекс адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», що уособлює цілий етап втілення судової реформи в державі, хоча і викликав неоднозначну оцінку науковців та правників-практиків, а також суддів, але негативних відгуків йому перепало найменше серед інших кодексів.

Як й все кардинально нове, що розроблене та прийняте у стислі строки, новий КАС вже зараз заклав необхідний базис для внесення змін і доповнень для доопрацювання нормативного акту в цілому. Власне, ці зміни не забарилися і вже Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 № 2234-VIII до цього Кодексу були внесені зміни, що набувають чинності з січня 2018 року.

Але не можна не визнати, що можливо через особливості самого адміністративного судочинства, приписи та філософія нового процесуального підходу, які ж до того і ще мають універсальний для всіх процесуальних кодексів характер, найбільш органічно виглядають саме у КАС.

Можна погоджуватися або не погоджуватися з окремими положеннями новітнього КАС, можна їх критикувати, але потрібно визнати відповідність поданого акту нормам Конституцій України, Рекомендаціям Комітету Міністрів Ради Європи, нормам міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та Стратегії реформування судоустрою, судочинства й суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, схваленій Указом Президента України від 20.05.2015 р. № 276/2015.

Таким чином, враховуючи об’єктивну правову реальність і, відповідно, нагальну необхідність у таких змінах, можна вважати прийняття нового КАС рухом уперед. А вже його практичне застосування покаже чи були праві автори законопроекту, чи навпаки, їх нинішні опоненти.

Враховуючи нову редакцію Кодексу, реформування судової системи у цілому, вважаємо за доцільне при коментуванні статей не посилатися на матеріали ВАСУ та ВСУ, що мали місце до набуття чинності цим Кодексом. Напрацювання судової практики і узагальнення її в сенсі наявних новацій ще попереду, а тому й будуть враховані у наступних редакціях і коментарях в порядку їх надходження.

В. П. Пєтков

доктор юридичних наук, професор,

заслужений юрист України

Характеристики
Автор
Журавльов Д.В.
Издательство
Видавничий дім "Професіонал"
Тип издания
Комментарий
Год издания
2022
Количество страниц
440
ISBN
978-966-370-355-8
Переплет
твердый
Язык
украинский
Вес
1 кг
Формат
170х240 мм
Тираж
300
Отзывы
Оставьте отзыв об этом товаре первым!
Подписывайтесь на рассылку!

Никакого спама и рекламы. Только бонусы, новинки и полезная информация

Каталог